Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sheltered 2 (PC)

Sheltered 2 PC

Sheltered 2 jest survivalową grą strategiczną, w której jako lider pewnej frakcji staramy się upewnić, że nasi ludzie przetrwają w niebezpiecznych, postapokaliptycznych realiach. Tytuł jest kontynuacją produkcji z 2016 roku i został opracowany przez studio Unicube.

Strategiczne | turowe | postapokalipsa | survival

PC Windows
Okładka Sheltered 2 (PC)

producent: Unicube

wydawca: Team17

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sheltered 2 to survivalowa gra strategiczna, w której staramy się zapewnić przetrwanie pewnej frakcji po katastrofie nuklearnej. Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację tytułu z 2016 roku. Za jej opracowanie odpowiada studio Unicube (autorzy pierwszej części). Wydawcą ponownie jest firma Team17.

Fabuła

Akcja Sheltered 2 rozgrywa się w świecie, w którym doszło do katastrofy nuklearnej i cywilizacja została zniszczona. Gracz przejmuje dowodzenie nad jedną z frakcji, które starają się przetrwać w niesprzyjającej rzeczywistości.

Mechanika

W Sheltered 2 zabawa polega na zarządzaniu frakcją w postapokaliptycznym świecie. Wymaga to podejmowania szeregu trudnych decyzji. Akcję obserwujemy z różnych perspektyw, w zależności od aspektu rozgrywki, w który jesteśmy zaangażowani w danym momencie. W czasie codziennego zarządzania społecznością gra wykorzystuje klasyczną kamerę side-scrollową, podobnie jak np. This War of Mine czy Fallout Shelter.

Poza zabezpieczaniem podstawowych potrzeb swoich ludzi (robimy to przede wszystkim eksplorując pustkowia – pomagają w tym rozsiane po nich pojazdy, które możemy odnaleźć) musimy też nawiązywać relacje z innymi frakcjami, stosując dyplomację i prowadząc handel. W niektórych sytuacjach dochodzi do konfliktów i nieporozumień – wówczas musimy walczyć (starcia zrealizowano w turowym systemie, w którym wykorzystujemy mocne strony swoich żołnierzy i punktujemy słabości wrogów).

Poszczególni członkowie naszej frakcji mają własne umiejętności, osobowość, cechy i pragnienia (mamy na nie wpływ i możemy zmieniać wedle swojego uznania). Podobnie jest też z liderem kierowanego przez nas stronnictwa – co więcej, ten ostatni może nawet umrzeć na stałe (kiedy to się stanie, gra się kończy – tzw. system permadeath).

Tryby gry

W Sheltered 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Sheltered 2 posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie jest nadmiernie szczegółowa, ale nie można jej odmówić własnego klimatu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sheltered 2

16+