Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Neverdark (PC)

Neverdark PC

Neverdark to polska strategia czasu rzeczywistego osadzona w niedalekiej przyszłości, kiedy ludzkość całkowicie straciła dostęp do prądu. Gracz kieruje grupą ocalałych, walcząc o kontrolę nad Paryżem, Nowym Jorkiem lub Tokio.

Strategiczne | science fiction | RTS | postapokalipsa | taktyczne | polskie | indie

PC Windows
Okładka Neverdark (PC)

producent: Simteract

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Neverdark to strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się po tym, jak w Wigilię 2030 roku ludzkość straciła dostęp do prądu i stara się odnaleźć w nowych warunkach. Gra została stworzona przez polskie studio Simteract.

Fabuła

W Boże Narodzenie 2030 roku ma miejsce globalny kryzys energetyczny. Od tej pory świat jest całkowicie pozbawiony elektryczności, a Internet i wszelkie urządzenia elektryczne to tylko wspomnienie wygodnej przeszłości. W skutek tych wydarzeń cywilizacja upada, a na ulicach zaczynają panować nowe prawa, gdzie walutą przestają być pieniądze, a zaczynają być lekarstwa, jedzenie czy inne dobra pozwalające przeżyć. Dochodzi do zamieszek, a gangi i grupy rzezimieszków czują się jak ryba w wodzie, walcząc o kontrolę nad terytorium.

W takich dystopijnych warunkach przychodzi nam kierować grupą osób chcących przywrócić miasta na łono cywilizacji. W grze nie brakuje ważnych wyborów moralnych, mających wpływ na dalszy rozwój fabuły.

Mechanika

Rozgrywka odbywa się na mapach trzech metropolii – Paryża, Nowego Jorku i Tokio. Twórcy gry postanowili wykorzystać prawdziwe plany tych miast, aniżeli projektować ich fikcyjne odpowiedniki.

Naszym głównym celem jest odbicie ulic i ważnych miejsc spod kontroli gangów, co zwiększy nasze wpływy w mieście i da nam dostęp do tak ważnych w Neverdark zasobów. Po przejęciu terenu gracz może zdecydować, co z nim zrobić – zostawić takim, jaki jest, założyć np. w farmę na szczycie dachu lub pozwolić rozkwitnąć czarnemu rynkowi. Decyzja, jaki charakter będzie mieć świeżo odbite miejsce, wiąże się z konsekwencjami, które nie zawsze będą dobre.

Przejęcie strategicznej dla nas lokacji może odbyć się na kilka sposobów. Jeśli zdecydujemy się na bezpośrednią konfrontację, to czeka nas taktyczna walka turowa. Inny sposób to wykorzystanie politycznego agitatora, który przekona mieszkańców danej lokacji do wsparcia naszej sprawy, dzięki czemu kontrola nad terytorium przypadnie nam. Jeśli żaden z tych sposobów się nie powiedzie, możemy zatrudnić snajpera, który wyeliminuje kluczowe cele, co sprawi, że przejęcie terenu będzie już tylko kwestią formalności.

Ważnym elementem gry jest zarządzanie naszą frakcją. Wybór odpowiedniej grupy śmiałków i zlecenie jej zadania w ramach ich umiejętności to klucz do sukcesu. Zarządzanie wiąże się dodatkowo z licznymi wyborami politycznymi i moralnymi oraz wydawaniem dekretów w celu przywrócenia ludzkości na łono cywilizacji.

Kwestie techniczne

W Neverdark widzimy głównie plan miasta, który utrzymany jest w mocno stonowanej stylistyce. Dominuje tu czerń z elementami bieli i sepii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Neverdark

Wymagania wiekowe Neverdark

12+

Wymagania sprzętowe Neverdark

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
Neverdark - zapowiedź i wymagania sprzętowe polskiego RTS-a
Neverdark - zapowiedź i wymagania sprzętowe polskiego RTS-a

wiadomość5 marca 2019

Firma Slitherine zapowiedziała grę Neverdark, nową strategię czasu rzeczywistego polskiego studia Simteract. W sieci pojawił się pierwszy trailer oraz wymagania sprzętowe produkcji. Tytuł przeniesie gracza do świata, w którym ludzkość musiała zmierzyć się z problemem braku elektryczności.