Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2019, 09:40

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Neverdark - zapowiedź i wymagania sprzętowe polskiego RTS-a

Firma Slitherine zapowiedziała grę Neverdark, nową strategię czasu rzeczywistego polskiego studia Simteract. W sieci pojawił się pierwszy trailer oraz wymagania sprzętowe produkcji. Tytuł przeniesie gracza do świata, w którym ludzkość musiała zmierzyć się z problemem braku elektryczności.

W Neverdark mamy zagrać jeszcze w 2019 roku. - Neverdark - zapowiedź i wymagania sprzętowe polskiego RTS-a - wiadomość - 2019-03-05
W Neverdark mamy zagrać jeszcze w 2019 roku.

Wydawnictwo Slitherine zapowiedziało grę Neverdark, strategię czasu rzeczywistego tworzoną przez polskie studio Simteract. Tytuł ma ukazać się na PC (za pośrednictwem Steama) i trafić do sprzedaży jeszcze w 2019 roku. W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun produkcji... i zapowiada się naprawdę mrocznie. Akcja gry toczyć się będzie w dystopijnej przyszłości, w której ludzkość musi radzić sobie bez Internetu, globalnej komunikacji czy elektroniki.

W świecie wykreowanym przez twórców ludzkość utraciła dostęp do prądu wskutek incydentu w Wigilię 2030 roku. Kiedy upadły rządy, światem zaczął władać chaos, a broń oraz zapasy żywnościowe i medyczne stały się jedyną wartościową walutą. Gdy ludzkość zdecydowała się powrócić do opustoszałych wcześniej miast, rozpoczęła się walka o wpływy. Graczowi sterującemu grupką ocalałych przyjdzie rywalizować z innymi frakcjami (takimi jak grupy rzezimieszków, kultyści, gangi motocyklowe czy komuniści) o kontrolę nad miastem.

Neverdark będzie RTS-em, w którym gracz podejmie próbę odbudowania zdewastowanego społeczeństwa. By to osiągnąć, trzeba będzie odpowiednio zarządzać zasobami i krok po kroku zwiększać swoje wpływy w mieście. Prócz odbudowy niektórych budowli, możliwe będzie także stawianie nowych. Co więcej, w grze odwiedzimy lokacje wzorowane na istniejących miastach, takich jak Paryż, Nowy Jork czy Tokio.

Produkcja będzie umożliwiała graczowi reagowanie na losowe wydarzenia. Stworzenie rządu centralnego wymusi także konieczność podejmowania decyzji, często nieetycznych, ale sprawiających, że miasto zacznie się rozwijać. Zarówno frakcja, którą poprowadzi gracz, jak i przeciwnicy zrobią wszystko, by zawładnąć miastem. Pomóc w tym mają także agenci, których będzie można wysyłać w dowolne miejsca na mapie, w celach politycznych i militarnych. Walka ma odbywać się w turach, a wynik potyczki zależeć będzie od zdolności taktycznych gracza. Przy okazji zapowiedzi poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe gry (możecie je zobaczyć poniżej).

Minimalne wymagania sprzętowe Neverdark

  1. System operacyjny: Windows 7 (64-bit)
  2. Procesor: Intel Core i3 3 GHz
  3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 660 2GB RAM
  4. Pamięć RAM: 4 GB
  5. Miejsce na dysku: 2 GB wolnej przestrzeni
  6. Inne: DirectX 10
  1. Oficjalna strona internetowa Neverdark
  2. Neverdark na platformie Steam
  3. Oficjalna strona internetowa studia Simteract