Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchiOSAND
Okładka Shadowgun: Legends (Switch)
OkładkaShadowgun: Legends (Switch)

Shadowgun: Legends

Kolejna pełnoprawna odsłona serii mobilnych gier akcji, rozwijanej przez znane m.in. ze strzelanki Dead Trigger, czeskie studio Madfinger Games.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadowgun: Legends Premiera

22mar2018

iOS AND

cze2022

Switch

Gry podobne do Shadowgun: Legends

ARK: Survival Evolved

Warframe

Wolfenstein III

W 2011 roku na urządzeniach mobilnych ukazała się trzecioosobowa strzelanka Shadowgun, która zapoczątkowała serię o tym samym tytule. Jej kolejną odsłoną jest Shadowgun Legends na platformę AND, Switch i iOS. Za projekt odpowiadają „ojcowie” cyklu, czyli czeskie studio Madfinger Games, mające na swoim koncie także kilka innych aplikacji, w tym strzelankę Dead Trigger 2 i przeznaczone dla miłośników modelarstwa Monzo.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w przyszłości. Świat został zaatakowany przez obcych, więc gracze, wcielając się w tytułowych Shadowguns, czyli specjalnie wyszkolonych żołnierzy, muszą powstrzymać najeźdźców. Podczas zabawy trafiamy do rozmaitych miejsc we wszechświecie. Co ciekawe, poczynania graczy zostawiają trwały świat w uniwersum, które ulega w ten sposób rozmaitym metamorfozom.

Mechanika

Shadowgun Legends na platformę AND, Switch i iOS to pierwszoosobowa strzelanka z elementami gatunku RPG. Rozgrywka polega oczywiście na walce z kosmitami i nie różni się diametralnie od innych zręcznościowych FPS-ów. Zabawę zaczynamy od zera, dysponując słabym wyposażeniem i bronią. Z biegiem czasu, wykonując kolejne misje, zdobywamy doświadczenie oraz środki niezbędne do dokonywania ulepszeń. Deweloperzy przygotowali bardzo rozbudowany system broni i gadżetów, które są liczone w setkach. Dodatkowo podczas przygody znajdujemy bądź kupujemy elementy zbroi wpływające na nasze zdolności.

Tryby gry

Produkcja przeznaczona jest zarówno dla samotników, jak i osób kochających multiplayer. Gracze mogą wykonywać poszczególne zadania samodzielnie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić znajomych do zabawy i wspólnie walczyć z kosmitami. Deweloperzy zatroszczyli się o system anti-cheat, utrudniający życie oszustom.

Kwestie techniczne

Jak każda produkcja studia Madfinger Games, tak i Shadowgun Legends na platformę AND, Switch i iOS zostało świetnie wykonane pod względem graficznym. Deweloperzy zastosowali szereg zaawansowanych efektów jak HDR bloom, nowy system renderowania odbić czy też wysokiej jakości cieniowanie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9,8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shadowgun: Legends: 16+

iOS
AND
Switch