Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Shadowgun (AND)

Shadowgun

Shadowgun to strzelanka z widokiem trzecioosobowym. Produkcja oferuje wyłącznie kampanię fabularną, której akcja toczy się w XXIV wieku, pozwalając na wcielenie się w łowcę głów mającego zgładzić szalonego naukowca bronionego przez armię cyborgów i mutantów.

Akcji | TPP | science fiction | TPS

Okładka Shadowgun (AND)

data premiery gry:

29wrz2011

iOS

27sty2012

AND

Shadowgun to wypuszczona na mobilny system AND i iOS trzecioosobowa strzelanka utrzymana w klimatach science-fiction. Grę opracowało studio Madfinger, znane z m.in. Dead Trigger 2 oraz Unkilled.

Fabuła

Kampania przenosi nas do roku 2350, w czasy gdy ludzkość skolonizowała niezliczone obce systemy. Demokratyczne rządy są przeszłością, całą faktyczną władzę sprawują galaktyczne korporacje, a utrzymywanie porządku przejęli najemnicy i łowcy głów. My wcielamy się w najbardziej niesławnego profesjonalistę tego typu – Johna Slade’a, który otrzymuje zadanie zlikwidowania szalonego naukowca, Doktora Edgara Simona. Okopał się on w bazie na odległej planecie i otoczył armią cyborgów oraz mutantów.

Naszym zadaniem jest przebić się przez hordy wrogów i zgładzić ich wodza. Podczas przygód pomocą służy nam sztuczna inteligencja znana jako S.A.R.A.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Shadowgun to klasyczna strzelanka TPP. Akcję obserwujemy więc z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a zabawa sprowadza się głównie do walki z tłumami wrogów za pomocą różnorodnego uzbrojenia. Potyczki toczą się w szybkim tempie, a gra nagradza agresywny styl walki. Zabawę wzbogaca zaawansowana sztuczna inteligencja nieprzyjaciół. Przeciwnicy próbują zachodzić nas od tyłu, atakują z flanek, korzystają z osłon oraz dobrze współpracują ze towarzyszami broni.

Wszystkim tym możemy bawić się tylko w trybie kampanii, gdyż autorzy nie przewidzieli opcji rozgrywek multiplayer (te oferowane są w ramach oddzielnego tytułu, Shadowgun: DeadZone). Dodatkową atrakcją jest możliwość odblokowania interaktywnej encyklopedii, pozwalającej dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o uniwersum gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Shadowgun

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#5 - strzelanki)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#5 - strzelanki)

wiadomość25 lutego 2016

W kolejnym odcinku naszego cyklu omawiającego najlepsze mobilne gry pozbawione mikropłatności przyglądamy się strzelankom FPP i TPP.

iOS
AND