Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONESwitchPS4
Okładka Shadow Man Remastered (PC)
OkładkaShadow Man Remastered (PC)

Shadow Man Remastered

Zremasterowana wersja trzecioosobowej gry akcji, która wydana została pod koniec lat 90. Głównym bohaterem Shadow Man: Remastered jest wojownik voodoo Michael LeRoi, który próbuje zapobiec apokalipsie. Za remaster odpowiada Nightdive Studios.

Akcji | TPP | komiksy | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | urban fantasy

Shadow Man Remastered Premiera

15kwi2021

PC

13sty2022

PS4 XONE

17sty2022

Switch

producent: Nightdive Studios wydawca: Nightdive Studios

Shadow Man: Remastered to odświeżona wersja przygodowej gry akcji z 1999 roku, która oparta została na komiksie amerykańskiego wydawnictwa Valiant. Producentem remastera jest utytułowane studio Nightdive, przywracające do życia hity sprzed lat. Na koncie zespołu znalazły się gry System Shock: Enhanced Edition, Turok, Turok 2: Seeds of Evil, Blood: Fresh Supply, and Forsaken Remastered. Oryginalny Shadow Man został stworzony przez Acclaim Studios i opublikowany na komputerach PC oraz konsolach PlayStation, Nintendo 64 oraz Dreamcast. Sequel produkcji, zatytułowany Shadow Man: 2econd Coming ukazał się w 2002 roku wyłącznie na PlayStation 2.

Fabuła

Akcja Shadow Man: Remastered rozgrywa się pod koniec lat 90. Jej głównym bohaterem jest Michael LeRoi, ostatni w linii potężnych wojowników voodoo, chroniących żyjących przed niebezpieczeństwami płynącymi z tzw. drugiej strony, a więc świata martwych. Podczas przygody przemierzamy bagna Louisiany, Nowy Jork, teksańskie więzienie, a także szpital psychiatryczny, ścigając niebezpiecznych podwładnych tajemniczego człowieka o imieniu Legion, którzy szykuje się do sprowadzenia na świat apokalipsy. Historia oparta została na komiksowych przygodach superbohatera o imieniu Shadowman, które zaczęły ukazywać się na początku lat 90.

Mechanika

Shadow Man: Remastered to trzecioosobowa przygodowa gra akcji. Poza eksploracją kilkunastu trójwymiarowych lokacji, rozwiązywaniem przeróżnych zagadek logicznych oraz poszukiwaniem magicznych artefaktów, walczymy także z wieloma nadnaturalnymi przeciwnikami, takimi jak zombie, szkielety czy duchy. Michael LeRoi posiada w swoim arsenale broń palną oraz wiele mistycznych mocy voodoo.

W trakcie eksploracji LeRoi zbiera Czarne Dusze, niezbędne do odblokowywania dalszych map, a także pełniące formę znajdziek małe pomarańczowe obiekty, za pomocą których może rozszerzyć swój pasek zdrowia. Podczas zabawy zdobywa on również nowe zdolności, pomagające mu pokonywać wybrane przeszkody. Gra umożliwia swobodne powracanie do już ukończonych poziomów w celu dokładniejszego zbadania wszystkich zakamarków i sprawdzenia zablokowanych wcześniej dróg.

Warto dodać, że studio Nightdive zdecydowało się ponownie zaimplementować w produkcji elementy i etapy, które z różnych przyczyn zostały usunięte z jej oryginalnej wersji.

Kwestie techniczne

Shadow Man: Remastered został przygotowany w podobny sposób jak pozostałe remastery Nightdive. Gra została przeniesiona w całości na nowy autorski silnik graficzny o nazwie KEX. Zmianom nie uległa jednak trójwymiarowa geometria produkcji oraz model rozgrywki. Twórcy wprowadził za to wiele nowości w sferze audiowizualnej. Chodzi tu między innymi o dynamiczne oświetlenie i cienie, antialiasing, zaawansowane efekty cząsteczkowe oraz wsparcie dla technologii HDR. Poprawek nie uniknęły również tekstury, interfejs oraz ścieżka dźwiękowa produkcji. Tytuł wspiera także pełną gamę najpopularniejszych rozdzielczości ekranu z 4K włącznie.

Ostatnia modyfikacja 19 kwietnia 2021

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Shadow Man Remastered cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Shadow Man Remastered: 16+

Shadow Man Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.0 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch