Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Rule of Rose (PS2)

Rule of Rose PS2

Rule of Rose to horror psychologiczny. Akcja niniejszego programu została umiejscowiona w Anglii w 1930 roku.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Rule of Rose (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

12września2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rule of Rose to horror psychologiczny. Akcja niniejszego programu została umiejscowiona w Anglii w 1930 roku. Gracz wciela się w rolę dziewiętnastoletniej dziewczyny imieniem Jennifer, żyjącej w świecie, gdzie reguły zostały stworzone przez pozornie niewinne dzieci, posiadające sadystyczną mentalność.

We wspomnianych realiach grupa małych dziewczynek kształtuje klub Aristocracy of the Red Crayon i wymyśla serię zasad, znanych jako Rule of Rose, które rządzą społeczeństwem, hierarchią i niniejszą grą. Po przerażającym spotkaniu w autobusie z małym chłopcem, główna bohaterka będąca nieszczęśliwą, kruchą młodą dziewczyną przenosi się do okrutnego świata RoR. Na ma innego wyboru, jak słuchać okrutnego i niepokojącego szyfru chichoczącego dręczyciela.

Od innych pozycji tego typu tę wyróżnia brak herosów, napalonych bohaterów czy biologicznych mutantów. Na ich miejsce pojawiają się niesamowite małe dziewczynki, które lubią zmuszać innych do gry, w którą one same chcą grać. Użytkownik omawianego programu obejmując kontrolę nad Jennifer otrzymuje w trakcie rozgrywki także kompana, którym jest przyjaciel dziewczyny, Labrador Brown. Razem z nim musi okryć świat w którym panują owe dziwne reguły, rozwiązywać łamigłówki, by uzyskać najwyższy stopień w hierarchii Aristocracy of the Red Crayon lub uciec z tego koszmaru. Rule of Rose zawiera różne warianty zakończenia wątku fabularnego.

Twórcy niniejszego programu zadbali o szczegółową oprawę wizualną. Poszczególne postaci, występujące w grze, wykonano bardzo szczegółowo, środowisko odpowiada wyglądowi Anglii z 1930 roku. Rule of Rose zawiera także uderzające, czasem szokujące sceny, stworzone przez specjalistów z SHIROGUMI Inc., znanych z prac nad sagą Onimusha czy Genji. Wobec powyższego omawiana gra przeznaczona jest wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rule of Rose

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rule of Rose

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Rule of Rose - zapowiedź
Rule of Rose - zapowiedź

Przed premierą 17 listopada 2006, 11:35

Poza ciągłym chodzeniem z punktu A do punktu B, Jennifer zmuszona będzie walczyć z napotykanymi tu i ówdzie przeciwnikami. Krytycy zza wielkiej wody biją na alarm, że aspekt ten został w grze najbardziej zawalony i nieporadność bohaterki (skądinąd dość uzasadniona) przybiera tu dość frustrujące oblicze. Na szczęście jest jeszcze wielofunkcyjny Brown, który w sytuacji kryzysowej ocali nam skórę warcząc na kogo trzeba. Jeśli chodzi o samych nieprzyjaciół, będą to głównie zamaskowane dzieciaki uzbrojone w jakieś prymitywne acz niepokojące narzędzia. W trailerach znać też walki z bossami.