Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2
Okładka Siren 2 (PS2)
OkładkaSiren 2 (PS2)

Forbidden Siren 2 PS2

Siren 2

Forbidden Siren 2, podobnie jak pierwsza odsłona cyklu, to gra z gatunku survival horror, stworzona przez Keiichiro Toyamę, autora kultowej serii Silent Hill.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forbidden Siren 2 Premiera PS2

9lutego2006

pudełko PL

5lipca2006

Gry podobne do Forbidden Siren 2

Rule of Rose

Forbidden Siren

Silent Hill 3

To miał być spokojny rejs wokół malowniczo położonych wysp. Niestety żaden z pasażerów małej łodzi turystycznej nie wziął pod uwagę, że natura ma swoje kaprysy i trzeba się z nimi nieustannie liczyć. Pogoda zmieniła się nie poznania. Rozszalały sztorm porwał statek, a ogromne fale rozerwały go na strzępy...

Mieli dużo szczęścia. Mimo fatalnych w skutkach okoliczności, wszyscy pasażerowie łodzi przeżyli. Przywleczeni do brzegu na resztkach kadłuba ludzie, pozbierali się i zaczęli badać nowe terytorium. Wszystko wskazywało na to, że trafili na małą wyspę. Wydawało się, że koszmar minął, ale prawdziwe zło miało dopiero nadejść.

Forbidden Siren 2, podobnie jak pierwsza odsłona cyklu, to gra z gatunku survival horror, stworzona przez Keiichiro Toyamę, autora kultowej serii Silent Hill. Akcja programu przenosi nas na wyspę Yamijima (Wyspa Ciemności), gdzie przed 29 laty rozegrały się dantejskie sceny, a wszyscy jej ówcześni mieszkańcy zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Grupa bohaterów znajdująca się całkowicie pod kontrolą gracza, będzie musiała stawić czoła ohydnym kreaturom, znanym jako Shibito (chodzące trupy) oraz Yamibito (ludzie ciemności), przy okazji rozwiązując ponurą tajemnicę sprzed trzech dekad.

Aby przetrwać na opuszczonej przez Boga wyspie, gracz musi nauczyć się wykorzystywać naturalnego sprzymierzeńca. Jest nim światło, na które oba gatunki potworów reagują alergicznie. O ile jednak Yamibito boją się promieni słonecznych, tak Shibito stają się bezbronne dopiero w całkowitych ciemnościach. Znając te fakty, gracz nieustannie musi używać światła jako środka zagłady: włączając lub wyłączając lampę, jak również niszcząc uliczne latarnie. Oczywiście dostępna jest cała masa innych broni, poczynając od małych przedmiotów do odwracania uwagi potworów, na pistoletach kończąc. W mozolnym penetrowaniu wyspy z pewnością pomoże też mapa, na bieżąco podająca lokalizację gracza.

Podobnie jak w pierwszej części gry, także i w Forbidden Siren 2 zdecydowano się wykorzystać system o nazwie Sight Jacking, który pozwala na krótką chwilę wcielić się w skórę przeciwnika. Oglądając świat oczyma Shibito i Yamibito, gracz będzie mógł nie tylko sprawdzić, jak łowca poluje na swoją ofiarę, ale przede wszystkim przewidzieć jego kolejny ruch.

Początkujący użytkownicy, którzy nie mieli okazji delektować się poprzednią odsłoną gry, z pewnością docenią drobiazgowy tutorial, a także możliwość zmiany poziomu trudności zmagań.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 338 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Forbidden Siren 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Forbidden Siren 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB