Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Rocket League Sideswipe (iOS)

Rocket League Sideswipe

Spin-off niezwykle popularnej gry Rocket League, która odnosi olbrzymie sukcesy na scenie e-sportowej. Tytuł jest uproszczoną, dwuwymiarową wersją pierwowzoru i jest przeznaczony na urządzenia mobilne.

Zręcznościowe | science fiction | samochodowe | zagraj za darmo | sieciowe | 2.5D | side-scroll

Okładka Rocket League Sideswipe (iOS)

producent: Psyonix

wydawca: Psyonix

Strona oficjalna

data premiery gry:

2021

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rocket League Sideswipe to spin-off popularnej gry Rocket League przeznaczony na urządzenia mobilne. Tak jak w pierwowzorze, gra polega na rozgrywaniu meczów piłkarskich za pomocą zdalnie sterowanych samochodzików.

Mechanika

W przeciwieństwie do Rocket League na PC i konsole, Sideswipe funkcjonuje w przestrzeni 2.5D – grafika jest trójwymiarowa, lecz rozgrywkę widzimy wyłącznie z boku. Każdy mecz trwa dwie minuty. Celem zabawy jest wbicie przerośniętej piłki do bramki przeciwnika. Identycznie jak w oryginale samochodziki są bardzo zwrotne, potrafią wykonywać imponujące, powietrzne akrobacje oraz mają dostęp do zwiększającego prędkość dopalacza. W Sideswipe występuje też znany z oryginału tryb Hoops, zamieniający bramki na kosze do koszykówki. Sterowanie jest dotykowe i przystępne dla początkujących, lecz pozwalające bardziej zaawansowanym graczom na bardzo precyzyjne manewrowanie autkami.

Podczas gry zdobywamy przedmioty kosmetyczne, którymi możemy modyfikować wygląd naszego samochodu. Nie mają one żadnego wpływu na rozgrywkę. Modyfikując kolory I akcesoria możemy stworzyć swoje własne, unikalne auto.

Tryby gry

Najważniejszą częścią gry są mecze multiplayer, rozgrywane w drużynach jedno- lub dwuosobowych. Możemy grać ze znajomymi bądź też z ludźmi dobieranymi losowo. Tytuł zawiera także rozgrywki rankingowe dla graczy ceniących rywalizację.

Kwestie techniczne

Graficznie Sideswipe prezentuje się bardzo podobnie do pierwowzoru. Grafika, choć niezbyt realistyczna, imponuje stylem i kolorami. Szczególnie dobrze prezentują się efekty cząsteczkowe występujące po strzeleniu gola.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-4  

Gry podobne do Rocket League Sideswipe

Wymagania wiekowe Rocket League Sideswipe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rocket League Sideswipe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Rocket League Sideswipe - zapowiedziano mobilny spin-off hitu Psyonix
Rocket League Sideswipe - zapowiedziano mobilny spin-off hitu Psyonix

wiadomość25 marca 2021

Deweloperzy ze studia Psyonix zaprezentowali grę Rocket League Swideswipe – mobilną odsłonę swojej flagowej produkcji, która w tym roku trafi na smartfony z systemami iOS oraz Android.

AND
iOS