Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXSwitch
Okładka RoboCop: Rogue City (PC)
OkładkaRoboCop: Rogue City (PC)

RoboCop: Rogue City

FPS stworzony przez polskie studio Teyon, mające w swoim dorobku między innymi grę Terminator: Resistance. W RoboCop: Rogue City wcielamy się w tytułowego cyborga, który jako policjant walczy z przestępczością na ulicach Detroit.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | filmy | polskie | strzelanki | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RoboCop: Rogue City Premiera

Gry podobne do RoboCop: Rogue City

Crysis 3

Terminator: Resistance

Syndicate

E3 2021

RoboCop: Rogue City jest FPS-em opracowanym przez polskie studio Teyon – zespół mający w swoim portfolio między innymi takie projekty, jak Rambo: The Video Game oraz Terminator: Resistance. Wydaniem tej produkcji zajęła się firma Nacon.

Fabuła

RoboCop: Rogue City zabiera nas w podróż do retrofuturystycznej wersji Detroit. W wyniku narastających różnic społecznych (podczas gdy najbogatsi cieszą się życiem w luksusie, najbiedniejsi są zmuszeni do życia poniżej granicy ubóstwa), przez tę niegdyś kwitnącą metropolię przetacza się fala przestępczości. Władze, które nie są w stanie sobie z nią poradzić, przekazują zaprowadzanie porządku korporacji Omni Consumer Products.

Jednym z jej „produktów” jest tytułowy RoboCop – sierżant Alex Murphy, który po tym, jak został śmiertelnie ranny, został przywrócony do życia jako cyborg. Choć głównym zadaniem bohatera jest walka z kryminalnym półświatkiem i wypełnianie narzuconych mu dyrektyw, w miarę postępów stopniowo odkrywa on, że poza chciwością i korupcją, w jego mieście nie ma żadnego prawa.

Mechanika

W RoboCop: Rogue City akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Motorem gry są misje, których realizacja wymaga odwiedzenia najmroczniejszych zakątków Detroit i zmierzenia się z tabunami czyhających tam na nas oprychów.

Pospolici bandyci nie stanowią dla RoboCopa większego wyzwania. Cyborg dysponuje nadludzką siłą (co pozwala mu chwytać nieprzyjaciół i rzucać nimi niczym kukłami) oraz wytrzymałym pancerzem (który zapewnia mu doskonałą ochronę przed obrażeniami), z kolei do eliminowania wrogów wykorzystuje ikoniczny pistolet Auto-9. Inaczej mają się sprawy z innymi dziełami OmniCorpu, jak choćby potężny robot kroczący ED-209, który przewyższa Murphy’ego rozmiarami, odpornością na obrażenia i siłą ognia, przez co walka z nim stanowi wyzwanie nawet dla kogoś takiego, jak protagonista.

Kwestie techniczne

RoboCop: Rogue City posiada oprawę graficzną przyzwoitej jakości. Fani marki z pewnością docenią fakt, że w rolę głównego bohatera wcielił się Peter Weller – aktor znany z roli Aleksa Murphy’ego w dwóch pierwszych filmowych RoboCopach.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe RoboCop: Rogue City: 18+

PC
PS5
XSX
Switch