Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Republic of Pirates (PC)
OkładkaRepublic of Pirates (PC)

Republic of Pirates PC

Polski RTS, który przenosi nas na Karaiby z czasów złotej ery piractwa. W Republic of Pirates toczenie morskich bitew (w czasie rzeczywistym) jest równie ważne co rozbudowa pirackiej osady oraz dbanie o stosunki dyplomatyczne.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | piraci | polskie | statki | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Republic of Pirates Premiera PC

2024

Steam

2024

producent: Crazy Goat Games wydawca: pQube Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Republic of Pirates jest RTS-em, w którym wyraźnie zarysowane elementy city buildera pełnią tak samo ważną rolę, jak morskie bitwy toczone w czasie rzeczywistym. Tytuł został opracowany przez polskie studio Crazy Goat Games.

Fabuła

Republic of Pirates przenosi nas na Karaiby z czasów złotego wieku piractwa. Tytułowa republika stanowiła niegdyś potężną siłę, stworzoną przez piratów w oparciu o wspólne ideały, ambicje i kodeks honorowy. Niemniej, wartości, na których ją zbudowano, z czasem ustąpiły miejsca chciwości i zazdrości, co doprowadziło do rozlewu krwi, a w konsekwencji – do jej upadku. W trakcie rozgrywki wcielamy się w rolę młodego pirata, który pragnie odzyskać dziedzictwo swojego ojca oraz wymierzyć sprawiedliwość zdrajcom.

Mechanika

W Republic of Pirates akcję oglądamy z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki naszym nadrzędnym zadaniem jest dbanie o rozwój swojej siedziby. Choć zabawę rozpoczynamy z niewielką placówką, z czasem może ona zmienić się w prosperującą osadę, stopniowo podnosząc swoją pozycję na mapie Karaibów. By jednak tak się stało, musimy gromadzić zasoby i wznosić rozmaite konstrukcje (na czele z budynkami produkcyjnymi), umiejętnie działać na czarnym rynku, handlując wytworzonymi dobrami, a także zapewnić swoim obywatelom dostęp do rozmaitych towarów luksusowych. Dzięki temu z czasem nasza osada awansuje na kolejne poziomy, a my zyskujemy możliwość tworzenia coraz bardziej złożonych łańcuchów produkcyjnych.

Na tym nie koniec, gdyż podczas rozgrywki musimy także dbać o stosunki z innymi grupami piratów oraz mocarstwami roszczącymi sobie prawa do tego terytorium. Z uwagi na skomplikowaną sytuację na arenie międzynarodowej, dyplomacja nie jest łatwa, toteż nie chcąc zrazić do siebie potężniejszych od nas, często musimy się napocić. Niemniej, prędzej czy później i tak dojdzie do rozlewu krwi, toteż ważną rolę odgrywa tu również nasza flota, którą dowodzą rekrutowani przez nas kapitanowie. Produkcja oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz statków konstruowanych w naszych stoczniach – od stosunkowo niewielkich brygantyn, aż po potężne okręty wojenne. Służą nam one zarówno do obrony przed wrogami, jak i doorganizowania najazdów. Bitwy na morzu toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie kluczem do sukcesu jest nie tylko właściwe wykorzystanie siły ognia naszych okrętów, lecz również zastosowanie odpowiedniej taktyki.

Tryby gry

Republic of Pirates oferuje kampanię fabularną, w której podejmujemy się rozmaitych misji, a także tryb gry swobodnej, gdzie możemy bawić się bez konieczności oglądania się na żadne ograniczenia oraz narzucone nam cele.

Kwestie techniczne

Republic of Pirates może pochwalić się oprawą graficzną wysokiej jakości. Podobać się mogą zwłaszcza lokacje i obiekty, które zaprojektowano z dbałością o detale.

Ostatnia modyfikacja 13 grudnia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Republic of Pirates: 12+