Elementy zręcznościowe - Gry PlayStation 1 po premierze
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Najpopularniejsze gry po premierze o tematyce elementy zręcznościowe na platformę PS1.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Worms (1995)
Strategiczne 29 listopada 1995
Rozgrywana w systemie turowym gra strategiczno-zręcznościowa, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny tytułowych robali, a celem każdej z nich jest pokonanie przeciwnika poprzez eliminację wszystkich członków jego drużyny. Zabawa toczy się na losowo generowanych, dwuwymiarowych mapach, a podczas bitew robale korzystają z masy zróżnicowanych broni i akcesoriów.

Crash Bash
Towarzyskie 6 listopada 2000
Kompilacja zręcznościowych minigier w uniwersum Crasha Bandicoota, w których lubiane postacie rywalizują w rozmaitych konkurencjach testujących spryt i refleks.

Motor Toon Grand Prix 2
Wyścigi 24 maja 1996
Druga odsłona cyklu zręcznościowych gier wyścigowych, stworzonego przez studio Polys Entertainment. W Motor Toon Grand Prix 2 wcielamy się w jednego z ośmiu zawodników i walczymy o zwycięstwo na pięciu zróżnicowanych trasach – sukces zapewnia nie tylko opanowanie modelu jazdy i poznanie poszczególnych torów, lecz także umiejętne wykorzystanie power-upów rozrzuconych na torach.

Little Big Adventure
Przygodowe 19 lipca 1996
Rewolucyjna gra przygodowa z 1994 roku, zrobiona przez zespół Adeline Software International i wydana przez firmę Electronic Arts. Gracz staje się młodym Quetchu zwanym Twinsen, który staje do walki z tyranią Funfrocka.

Ray Tracers
Wyścigi 17 stycznia 1997
Nietypowa trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze muszą pokonywać na czas kolejne segmenty trasy, by na koniec móc stanąć do pojedynku z najróżniejszymi pojazdami bojowymi.

Silhouette Mirage
Akcji 23 lipca 1998
Platformowa gra akcji, za której opracowaniem stoi studio Treasure. Gracze wcielają się w dziewczynę imieniem Shyna, a ich zadaniem jest cofnięcie skutków tragicznego kataklizmu, który sprawił, że życie na Ziemi zmieniło się nie do poznania. Cechą charakterystyczną Silhouette Mirage jest wysoki poziom trudności.

Toy Story Racer
Wyścigi 5 marca 2001
Gra wyścigowa, oparta na licencji filmu animowanego pod tytułem Toy Story. W Toy Story Racer gracze wcielają się w bohaterów znanych z kreskówkowego oryginału i walczą o zwycięstwo na kilkunastu torach. Zabawę urozmaicają nie tylko zróżnicowane zasady, jakimi rządzą się poszczególne zawody, lecz także obecność rozmaitych power-upów rozrzuconych po trasach.

Rampage World Tour
Akcji 30 września 1997
Dwuwymiarowa gra akcji, stanowiąca remake wydanej w 1986 roku na automaty arcade gry Rampage. Przejmujemy kontrolę nad jednym z trzech gigantycznych potworów, demolując najsłynniejsze miasta świata.

Renegade Racers
Wyścigi 1 stycznia 1999
Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami poduszkowców i walczymy o zwycięstwo na jednej z sześciu tras. Oprócz trybu Arcade (stworzonego do zabawy w pojedynkę) opracowane przez studio Promethean Designs Renegade Racers posiada także wariant Quick Race, w którym możemy zmierzyć się z drugą osobą. Całość okraszono trójwymiarową grafiką utrzymaną w lekkiej, kreskówkowej stylistyce.

Micro Machines V3
Wyścigi 1 marca 1997
Micro Machines V3 to zręcznościowe wyścigi, w których gracze kierują niewielkimi, zabawkowymi pojazdami po zakręconych trasach wytyczonych w rozmaitych pomieszczeniach domowych.

International Track & Field
Sportowe 31 maja 1996
Pierwsza odsłona serii gier sportowych, która została wydana na PlayStation 1 i wykorzystuje grafikę 3D. Produkcja pozwala sprawdzić się graczom w jedenastu dyscyplinach sportowych. Każda z nich została zaprezentowana w zręcznościowym ujęciu.

Bishi Bashi Special
Towarzyskie 7 lipca 2000
Kompilacja dwóch wydanych wyłącznie w Japonii gier - Bishi Bashi Special oraz Bishi Bashi Special 2. Produkcja oferuje w sumie 85 imprezowych minigier testujących refleks graczy i stawiających ich przed zwariowanymi wyzwaniami. Tytuł charakteryzuje się szybkim tempem akcji oraz mangową oprawą wizualną.

Landmaker
Logiczne 9 grudnia 1999
Konwersja automatowej gry logiczno-zręcznościowej, w której celem zabawy jest budowanie jak największych konstrukcji. Wersja na PlayStation 1 zawiera kilka dodatkowych trybów zabawy.

MTV Sports: Snowboarding
Sportowe 1 grudnia 1999
Gra sportowa, poświęcona tytułowej dyscyplinie. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z sześciu zawodników i walczymy o zwycięstwo na kilku trasach ulokowanych w różnych zakątkach świata. Oprócz trybów opracowanych z myślą o zabawie w pojedynkę tytuł posiada także oparty na rywalizacji moduł Head-to-Head oraz prosty kreator torów.

Tecmo Stackers
Logiczne 25 grudnia 1995
Gra logiczna stanowiąca wariację na temat mechaniki Tetrisa. Celem zabawy jest łączenie żelkowatych stworków w grupy po cztery, by w ten sposób usunąć je z planszy.

Tetris Plus
Logiczne 6 września 1996
Konwersja gry logiczno-zręcznościowej z automatów. Obok klasycznego modułu znanego z kultowego oryginału, Tetris Plus pozwala też na zabawę w wariacji opracowanej przez studio Natsume.

No One Can Stop Mr. Domino!
Logiczne 8 stycznia 1998
Hybryda zręcznościówki i gry logicznej, w której kontrolujemy antropomorficzne kostki domina. Nasze zadanie polega na tworzeniu reakcji łańcuchowych uruchamiających kolejne sztuczki; nim jednak tego dokonamy, musimy dokładnie poznać poszczególne plansze, uważając przy tym na niezliczone pułapki czyhające na naszych podopiecznych.

Rampage: Universal Tour
Akcji 31 marca 1999
Trzecia część słynnego cyklu zręcznościowych gier akcji Rampage, w której gracze przejmują rolę gigantycznych bestii niszczących miasta. To pierwsza odsłona wydana tylko na konsolach.