Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Toy Story Racer (PS1)
OkładkaToy Story Racer (PS1)

Toy Story Racer PS1

Gra wyścigowa, oparta na licencji filmu animowanego pod tytułem Toy Story. W Toy Story Racer gracze wcielają się w bohaterów znanych z kreskówkowego oryginału i walczą o zwycięstwo na kilkunastu torach.

Wyścigi | filmy animowane | gokarty | elementy zręcznościowe | na 2 osoby

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Toy Story Racer Premiera PS1

5marca2001

producent: Traveller’s Tales / TT Games wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Toy Story Racer to gra wyścigowa, opracowana przez zespół Traveller's Tales. Produkcja została oparta na licencji popularnego filmu animowanego pod tytułem Toy Story; nakładem firmy Activision ukazała się na konsoli PS1.

Mechanika

W Toy Story Racer bierzemy udział w wyścigach toczonych na osiemnastu zróżnicowanych trasach. Lista torów (inspirowanych lokacjami, które mogliśmy zobaczyć w filmie), obejmuje między innymi dom Andy’ego, centrum handlowe, parking podziemny, kino oraz boisko do koszykówki. Tytuł oddaje w nasze ręce dwunastu bohaterów pochodzących z filmowego oryginału; mowa o takich osobistościach jak Szeryf Chudy, Buzz Astral, Rex, Cienki czy choćby Rocky Gibraltar. O ile czterech z nich jest dostępnych od samego początku, o tyle pozostałą ósemkę odblokowujemy, kolekcjonując żołnierzyki porozrzucane po trasach.

W grze pojawia się kilkanaście wariantów wyścigów – oprócz klasycznych zawodów, w których naszym zadaniem jest przekroczenie linii mety na pierwszej pozycji (Single Race, Reverse Race, Race Cup Tournament), znalazło się tu miejsce na próby czasowe (Time Trial Laps), wyścigi, w których po każdym okrążeniu usuwany jest zawodnik zajmujący ostatnie miejsce (Knockout Race), mistrzostwa polegające na eliminacji oponentów (Smash Challenge) czy choćby wyzwania przypominające zabawę w berka (Tag Races). W osiągnięciu zwycięstwa pomaga wykorzystanie power-upów ukrytych w czterokolorowych pudełkach; wśród nich pojawia się przede wszystkim broń (pokroju rakiet i impulsów elektromagnetycznych), choć od czasu do czasu można się natknąć na przykład na dopalacz.

Tryby gry

Wydane na konsoli PS1 Toy Story Racer pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza (na podzielonym ekranie).

Kwestie techniczne

Toy Story Racer posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce przywodzącej na myśl filmowy pierwowzór.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Wymagania wiekowe Toy Story Racer: Odpowiednia dla każdego wieku.