Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Motor Toon Grand Prix 2 (PS1)

Motor Toon Grand Prix 2 PS1

Druga odsłona cyklu zręcznościowych gier wyścigowych, stworzonego przez studio Polys Entertainment.

Wyścigi | gokarty | elementy zręcznościowe | na 2 osoby

Sony PlayStation 1
Okładka Motor Toon Grand Prix 2 (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

24maja1996

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Motor Toon Grand Prix 2 to zręcznościowa gra wyścigowa, opracowana przez studio Polys Entertainment – zespół, który zdobył światową sławę jako Polyphony Digital. Produkcja powstała z myślą o konsoli PS1, a w przeciwieństwie do pierwszej odsłony cyklu pojawiła się nie tylko w Japonii, lecz także w Stanach Zjednoczonych (pod tytułem Motor Toon Grand Prix) i Europie.

Mechanika

W Motor Toon Grand Prix 2 wcielamy się w jednego z ośmiu zawodników (każdego z nich obdarzono indywidualnym stylem jazdy) i bierzemy udział w zwariowanych wyścigach pojazdów stylizowanych na gokarty. O zwycięstwo walczymy na pięciu zróżnicowanych trasach, a sukces możemy sobie zapewnić robiąc użytek z power-upów rozrzuconych po arenach – mowa między innymi o bombach, rakietach, kulach ognia, dopalaczach oraz tarczy chroniącej przed atakami oponentów.

Tryby gry

Oprócz trybu Championship, będącego filarem wydanego na konsoli PS1 Motor Toon Grand Prix 2, w grze mamy też możliwość wystartowania w pojedynczym wyścigu lub sprawdzenia swoich umiejętności w próbach czasowych. Ponadto po połączeniu ze sobą dwóch konsol tytuł pozwala na zabawę w towarzystwie drugiego gracza.

Kwestie techniczne

Motor Toon Grand Prix 2 posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Jako ciekawostkę należy dodać, że w trakcie wyścigu pojazdy zachowują się niczym stworzone z galarety, co obrazuje oddziałujące na nie siły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Motor Toon Grand Prix 2

Wymagania wiekowe Motor Toon Grand Prix 2

odpowiednia dla każdego wieku