Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS1
Okładka Crash Bash (PS1)
OkładkaCrash Bash (PS1)

Crash Bash PS1

Kompilacja zręcznościowych minigier w uniwersum Crasha Bandicoota, w których lubiane postacie rywalizują w rozmaitych konkurencjach testujących spryt i refleks.

Towarzyskie | humorystyczne | elementy zręcznościowe | na 2 osoby | minigry | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bash Premiera PS1

6listopada2000

producent: Eurocom Entertainment Software wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crash Bash

Bishi Bashi Special

Crash Bash to opracowany przez studio Eurocom spin-off popularnej serii platformówek 3D Crash Bandicoot, za które odpowiadało Naughty Dog. Gra jest kompilacją zręcznościowych minigier, w których rywalizują postacie znane z lubianego uniwersum.

Fabuła

Magiczne maski symbolizujące moce dobre i zła, Aku Aku i Uka Uka, spierają się, która z nich jest potężniejsza. Przedstawiciel mrocznej siły proponuje pojedynek. Ze względu jednak na ryzyko zniszczenia całego wszechświata, bezpośrednie starcie nie wchodzi w grę. Rywale postanawiają więc rozstrzygnąć spór z pomocą swoich przyjaciół i popleczników, którzy mają zmierzyć się w szeregu konkurencji. Rozpoczyna się jedyny w swoim rodzaju turniej.

Mechanika

Crash Bash to zbiór minigier, które testują zręczność i spryt grających. Autorzy przygotowali dwadzieścia osiem konkurencji, w których rywalizować mogą postacie ze świata Crasha Bandicoota. Zakres wyzwań jest spory i obejmuje wyścigi po owalnych torach pełnych pułapek, potyczki polegające na spychaniu przeciwnika z planszy czy starcia czołgów w labiryntach. Część mini-gier stawia przede wszystkim na refleks, inne zmuszają do opracowywania najlepszych strategii i wygrywania sprytem. Do dyspozycji gracza jest osiem postaci, po cztery dla każdej ze stron wielkiej walki dobra ze złem.

Choć Crash Bash jest nastawiony na zabawę wieloosobową, twórcy ze studia Eurocom nie zapomnieli również o samotnikach, którzy mogą zmierzyć się ze sztuczną inteligencją w module przygody. W nim gracze kolekcjonują typowe dla serii Crash Bandicoot kryształy, a ich celem jest zdobycie wystarczająco dużej liczby, by pojedynek Aku Aku z Uka Uka mógł zostać uznany za rozstrzygnięty. W zależności od wybranej strony, różny może być finał zmagań drużyn reprezentujących obie maski.

Kwestie techniczne

Crash Bash to trójwymiarowa produkcja, która utrzymana jest w charakterystycznej dla serii humorystycznej stylistyce. Zmagania są przedstawione z przymrużeniem oka, a występująca przemoc przerysowana i kreskówkowa. Gra robi użytek z multi-tapa, pozwalając mierzyć się jednocześnie nawet czterem osobom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Wymagania wiekowe Crash Bash: Odpowiednia dla każdego wieku.