Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS1
Okładka No One Can Stop Mr. Domino! (PS1)

No One Can Stop Mr. Domino! PS1

Hybryda zręcznościówki i gry logicznej, w której kontrolujemy antropomorficzne kostki domina.

Logiczne | widok izometryczny | elementy zręcznościowe

Sony PlayStation 1
Okładka No One Can Stop Mr. Domino! (PS1)

producent: ARTDINK

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

8stycznia1998

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

No One Can Stop Mr. Domino! jest hybrydą gry logicznej i zręcznościówki, za której opracowaniem stoi studio Artdink. Tytuł pojawił się na platformie PS1.

Mechanika

W No One Can Stop Mr. Domino! akcję ukazano w rzucie izometrycznym. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z kilku antropomorficznych płytek domina, siejących zamieszanie na sześciu torach przeszkód. Bohater nieustannie mknie naprzód, a my możemy jedynie manewrować nim na boki i zwalniać go lub przyśpieszać – zgodnie z tytułem Pan Domino nie może się zatrzymać. W trakcie kolejnych okrążeń poznajemy nie tylko kolejne plansze, lecz także rozmieszczenie czyhających na nas pułapek. Warto przy tym pamiętać o ograniczonej wytrzymałości protagonisty, którą możemy uzupełniać, zdobywając rozrzucone na trasach power-upy; jeśli jednak spadnie ona do zera, musimy rozpocząć od nowa.

Gdy jesteśmy gotowi, możemy zacząć zostawiać za sobą nieożywione płytki, które po zaliczeniu przez nas pętli rozpoczynają reakcję łańcuchową i aktywują sztuczki obecne na planszach. Im mniej reakcji łańcuchowych będziemy potrzebować na aktywację wszystkich trików, tym więcej punktów otrzymamy – z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest postaranie się o jeden długi efekt domina.

Zabawa toczy się na sześciu planszach, takich jak kasyno, sklepowe półki, park rozrywki czy choćby ulice miasta. Główni bohaterowie to natomiast: Mr. Domino (biegający ze standardową prędkością), Miss Domino (preferująca oddawanie skoków), Bruce (biegnący z zawrotną szybkością), Pierre-Domino (powolna kostka dysponująca niewielką wytrzymałością) oraz reprezentant obcej cywilizacji.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika wydanego na platformę PS1 No One Can Stop Mr. Domino! została utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Rozgrywce towarzyszą wpadające w ucho dźwięki podkreślające lekką atmosferę zawodów.

Zobacz pełny opis gry

Gry podobne do No One Can Stop Mr. Domino!

Wymagania wiekowe No One Can Stop Mr. Domino!

odpowiednia dla każdego wieku