Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka International Track & Field (PS1)

International Track & Field PS1

Pierwsza odsłona serii gier sportowych, która została wydana na PlayStation 1 i wykorzystuje grafikę 3D. Produkcja pozwala sprawdzić się graczom w jedenastu dyscyplinach sportowych. Każda z nich została zaprezentowana w zręcznościowym ujęciu.

Sportowe | olimpiady | elementy zręcznościowe

Sony PlayStation 1
Okładka International Track & Field (PS1)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31maja1996

Kolejna odsłona serii gier sportowych Konami, która została zapoczątkowana na automatach w 1984 roku. International Track & Field na PS1 jest pierwszą częścią, w której wykorzystano grafikę 3D.

Mechanika

Twórcy przygotowali jedenaście dyscyplin sportowych, w których swoją zręczność, wytrzymałość i refleks sprawdzić może nawet do czterech graczy. Każda z konkurencji bazuje na łatwej do nauczenia, ale trudnej do perfekcyjnego opanowania mechanice wykorzystującej trzy przyciski – dwa służące do nabijania siły oraz jeden akcji. Na tych zasadach rywalizacja toczy się w biegach na 100 metrów i 110 metrów przez płotki, pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym, rzutach młotem, oszczepem i dyskiem, skokach w dal, wzwyż oraz o tyczce, a także trójskoku i pchnięciu kulą. W większości dyscyplin zadaniem graczy jest jak najszybciej wciskać na przemian dwa przyciski, a następnie w idealnym momencie i odpowiednio długo nacisnąć trzeci z przycisków na padzie.

Kwestie techniczne

International Track & Field jest pierwszą częścią serii, w której zastosowano grafikę 3D. Choć gra nie wykorzystuje żadnej oficjalnej licencji, całkiem udanie buduje klimat zmagań w olimpijskim stylu. Produkcja wykorzystuje dedykowanego konsoli multitapa, umożliwiając zabawę czterem graczom jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do International Track & Field

Wymagania wiekowe International Track & Field

odpowiednia dla każdego wieku