Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Micro Maniacs (PS1)
OkładkaMicro Maniacs (PS1)

Micro Maniacs PS1

Zręcznościowa gra wyścigowa, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a na trasach ścigają się nie pojazdy, a dziwne postacie. Produkcja stanowi spin-off popularnej serii Micro Machines.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Micro Maniacs Premiera PS1

5października2000

producent: Codemasters wydawca: Codemasters

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Micro Maniacs

Re-Volt

Chocobo Racing

Ridge Racer Type 4

Spin-off popularnej serii Micro Machines przygotowany przez studio Codemasters. W miejsce malutkich pojazdów do rywalizacji stają zmniejszone postacie, które ścigają się na pełnych pułapek trasach. Każdy z bohaterów posiada unikalne zdolności i cechy, dzięki którym może osiągnąć przewagę nad konkurentami.

Fabuła

Świat przyszłości. Zasoby Ziemi kurczą się w błyskawicznym tempie i całej ludzkości grozi zagłada. Doktor Minimizer opracowuje plan, który zakłada zmniejszenie populacji planety do niewielkich rozmiarów, by mogła poradzić sobie przy niewielkiej ilości jedzenia i paliwa. Rozpoczyna poszukiwania superżołnierza, który przygotuje świat dla niewielkich ludzi. Organizuje zawody z udziałem dwunastu ochotników, by sprawdzić, który z nich najlepiej sprawdzi się w tej roli. Do nietypowych zmagań stają m.in. mężczyzna z wmontowanym w ciało silnikiem motocykla, studentka pasjonująca się astrofizyką, chłopiec-insekt czy niezwykły stwór będący kombinacją różnych zwierząt.

Mechanika

Micro Maniacs to zręcznościowa produkcja, w której wykręcone postacie rywalizują na przedziwnych, wypełnionych pułapkami trasach. Kamera przedstawia ich zmagania w rzucie izometrycznym. Do dyspozycji graczy twórcy oddali jedenaście postaci, które różnią się umiejętnościami. Każdy z herosów może używać swoich zdolności do eliminowania konkurentów lub utrudniania im życia. Poszczególne ataki specjalne mają kilka poziomów mocy. Odpalenie najmocniejszej wersji wymaga zebrania wcześniej odpowiedniej liczby power-upów, które rozmieszczone są na torze.

Tryby gry

Twórcy przygotowali kilka standardowych trybów rozgrywki. W ukrywającym się pod nazwą challenge trybie fabularnym gracze mogą rozwijać dostępne postacie, odblokowując mocniejsze wersje ich ataków specjalnych, a także odkryć nowych bohaterów i ukryte plansze. Dla fanów zabawy wieloosobowej przygotowano tradycyjny moduł walki na czas, a także doskonale znany fanom serii Micro Machines versus, gdzie celem jest wyrzucenie pozostałych graczy poza ekran.

Kwestie techniczne

Micro Maniacs wykorzystuje dedykowanego PS1 multitapa i pozwala rywalizować na raz nawet do ośmiu osobom. Grę charakteryzuje specyficzna, nieco kreskówkowa stylistyka oraz wykręcony, daleki od realizmu, design postaci i poziomów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Micro Maniacs: 12+