Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Chocobo Racing (PS1)

Chocobo Racing PS1

Zręcznościowa gra wyścigowa, w której postacie znane z cyklu Final Fantasy rywalizują ze sobą za sterami rozmaitych pojazdów. Kolorytu zmaganiom na wymyślnych trasach dodają używane przez uczestników czary oraz umiejętności specjalne.

Wyścigi | fantasy | gokarty | jRPG | podzielony/wspólny ekran

Sony PlayStation 1
Okładka Chocobo Racing (PS1)

producent: Square Soft

wydawca: Square Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

18marca1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spin-off serii Final Fantasy, w którym postacie z uniwersum rywalizują ze sobą za sterami wymyślnych pojazdów. Gra osadzona jest w klimatach popularnej serii jRPG-ów, ale nie nawiązuje do żadnej z nich fabularnie.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o przygodzie dobrodusznego chocobo i sprytnego mooglesa, którzy wyruszają w świat, by poznać tajemnicę niebieskich kryształów. W trakcie swojej wędrówki poznają oni sekret tajemniczych magicznych odłamków legendarnego kamienia szlachetnego i niezwykłej krainy Fantasia. Fabuła gry staje się pretekstem do kolejnych wyścigów z postaciami ze świata Final Fantasy. Ukończenie tego modułu pozwala odblokować dodatkowe postacie do zabawy, a także zdobyć punkty do rozdysponowania na statystyki własnego bohatera – zmodyfikowanej wersji jednej z postaci.

Mechanika

Chocobo Racing to zręcznościowa, stawiająca przede wszystkim na zabawę, gra wyścigowa. W trakcie zmagań zawodnicy mogą zbierać magiczne kamienie, by atakować nimi konkurentów lub zwiększać swoje szanse na zwycięstwo czarami wspierającymi. Poszczególne zaklęcia mają kilka poziomów, które rosną wraz z kolejnymi zdobytymi kamieniami danego typu. Do dyspozycji gracza są również wybierane przed każdym startem umiejętności specjalne, które aktywują się po wypełnieniu specjalnego paska podczas rywalizacji.

Początkowo gracze mogą wybierać spośród dziesięciu postaci, ale kolejne odblokowywane są w ramach progresu w Story Mode. Twórcy udostępnili takich zawodników, jak Chocobo, White Mage, Black Mage, Behemot, Bahamut, Cactuar czy Squall. Rywalizować oni mogą na łącznie dziesięciu torach, nawiązujących stylistyką do pierwszych ośmiu odsłon serii.

Tryby gry

Twórcy przygotowali pięć trybów gry. Obok podstawowego modułu, w którym przedstawiana jest historia ścigającego się Chocobo, posiadacze konsoli [PLAT] mogą również rywalizować z drugą osobą na podzielonym ekranie i sprawdzić swoje umiejętności w typowym Time Attack. Do wyboru są również opcja turniejowa, w której gracz mierzy się ze sztuczną inteligencją w zawodach składających się z trzech wyścigów, oraz Relay Mode, gdzie role oponenta przyjmuje sztafeta złożona z trzech wybranych zawodników.

Kwestie techniczne

Chocobo Racing wyróżnia się kreskówkową, kolorową grafiką. Gra wykorzystuje znajome postacie, miejsca i melodie ze światów Final Fantasy, przy okazji prezentując część z nich z przymrużeniem oka. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Kenji Ito, który przygotował specjalne aranżacje utworów napisanych wcześniej przez Nobuo Uematsu na potrzeby głównego cyklu jRPG-owych hitów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Chocobo Racing

Wymagania wiekowe Chocobo Racing

odpowiednia dla każdego wieku