Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Japonia - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce Japonia ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przygodowe
Japonia
Czas
PC
PC Windows5
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 45
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita4
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch5
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
World End Syndrome
World End Syndrome

Przygodowe 30 sierpnia 2018

Produkcja typu visual novel z elementami symulatora randkowego. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który przybywa do nadmorskiego miasteczka Mikamachi, gdzie poznaje dwie dziewczyny. Jego dalsze losy zależą od naszych poczynań i decyzji podejmowanych w toku przygody.

PS4SwitchPSV

Yomawari: Midnight Shadows
Yomawari: Midnight Shadows

Przygodowe 24 października 2017

Utrzymana w klimacie japońskiego horroru gra akcji studia Nippon Ichi Software, stanowiąca kontynuację wydanego w 2015 roku Yomawari: Night Alone. Fabuła gry toczy się we współczesnej Japonii i opowiada historię dwóch dziewczynek, które po wycieczce w góry nie mogą odnaleźć drogi do domu. Co gorsza – po dłuższej chwili błądzenia zostają rozdzielone. Pod względem mechaniki Yomawari: Midnigt Shadows testuje zarówno zręczność, jak i spryt gracza. Podczas zabawy eksplorujemy miasto, które po zachodzie słońca uległo niepokojącemu przeobrażeniu, i próbujemy doprowadzić do spotkania dziewczynek. Kampania fabularna zawiera zarówno sekcje z perspektywy Yui, jak i Haru, a działania podjęte przez jedną z nich mają wpływ na losy drugiej. Ponieważ nasze bohaterki są praktycznie bezbronne, powinny one unikać bezpośredniej konfrontacji z wrogami. Zabawa nie ogranicza się jednak tylko do skradania, gdyż część duchów można zneutralizować za pomocą różnorodnych przedmiotów.

PCPS4PSV

Hakuoki: Edo Blossoms
Hakuoki: Edo Blossoms

Przygodowe 13 marca 2018

Kolejna odsłona serii Hakuoki, a jednocześnie bezpośrednia kontynuacja Hakuoki: Kyoto Winds. Jest to gra typu visual novel opowiadająca o przygodach młodej kobiety, Chizuru Yukimury, która poszukuje swojego ojca dzięki pomocy kapitanów Shinsengumi.

PCPSV

Yumenikki -Dream Diary-
Yumenikki -Dream Diary-

Przygodowe 23 lutego 2018

Narracyjna przygodówka w klimacie surrealistycznego horroru, która stanowi płatny remake kultowej darmowej produkcji z 2004 roku. W porównaniu z pierwowzorem porzucono dwuwymiarową grafikę na rzecz pełnego 3D i rozbudowano fabułę o dodatkowe elementy.

PCSwitch

Yomawari: The Long Night Collection
Yomawari: The Long Night Collection

Przygodowe 26 października 2018

Kompilacja dwóch skradanek wzbogaconych o elementy survival horroru, czyli Yomawari: Night Alone oraz Yomawari: Midnight Shadows. W trakcie zabawy w Yomawari: The Long Night Collection wcielamy się w dzieczynki, które przemierzają mroczne ulice miasta opanowanego przez duchy i potwory. Protagonistki nie potrafią z nimi walczyć, więc muszą ukrywać się przed ich wzrokiem, przemykać za ich plecami i odwracać ich uwagę, a w razie potrzeby – salwować się ucieczką.

Switch

Creeping Terror
Creeping Terror

Przygodowe 18 stycznia 2017

Survival horror, gdzie gracz przejmuje kontrolę nad Arisą – japońską licealistką, która wraz z przyjaciółmi postanowiła zweryfikować legendy krążące na temat nawiedzonej rezydencji. Po przekroczeniu progu owego domostwa cała grupa straciła przytomność, a potem obudziła się w ponurej jaskini. Zadaniem postawionym przed protagonistką jest odnalezienie drogi ucieczki oraz walka o przetrwanie. W Creeping Terror akcję obserwujemy z boku. Schemat rozgrywki oparto na eksploracji przyprawiających o dreszcze miejsc oraz na rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych łamigłówek. Kontrolowana przez nas dziewczyna musi także ukrywać się przed adwersarzami (tylko w niektórych przypadkach może stawić im czoła), a w razie konieczności salwować się ucieczką. Dzieło firm Nikkatsu i Sushi Typhoon Games cechuje się oprawą graficzną na przyzwoitym poziomie – sfera wizualna wersji pecetowej odstaje jednak od tuzów gatunku. Niemniej, uwagę zwraca posępna atmosfera budowana przez oszczędną kolorystykę i soundtrack.

PCSwitch3DS

The Silver 2425
The Silver 2425

Przygodowe 15 marca 2017

Kompilacja dwóch detektywistycznych gier przygodowych studia Grasshopper Interactive. W skład pakietu zatytułowanego The Silver 2425 weszła zremasterowana wersja gry The Silver Case, wydanej pierwotnie w roku 1999 na konsoli PlayStation oraz jej remake’u pt. The 25th Ward: The Silver Case, który ukazał się w roku 2005 na urządzeniach mobilnych. Podczas zabawy trafiamy do Japonii roku 1999, a naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki tajemniczych morderstw, których specyfika idealnie odpowiada sposobom działania przestępcy będącego autorem słynnych zamachów na najważniejszych członków rządu i zabitego rzekomo przez jednego z detektywów wydziału zabójstw. Wątki rozpoczęte w pierwszej grze kontynuowane są w jej sequelu, w którym całą historię wzbogacono o niedostępne wcześniej rozdziały. Pod względem rozgrywki otrzymujemy dwie typowe przygodówki detektywistyczne, w których zabawa koncentruje się na eksploracji, gromadzeniu dowodów, rozmowach z postaciami neutralnymi oraz rozwiązywaniu zagadek.

PS4

Death Mark
Death Mark

Przygodowe 25 października 2018

Utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa, wzbogacona o elementy zaczerpnięte z produkcji typu visual novel. W trakcie zabawy w Death Mark wcielamy się w mężczyznę, który eksploruje ponurą rezydencję, starając się znaleźć sposób na powstrzymanie wyroku śmierci, który zapadł na niego w momencie pojawienia się na jego ciele tytułowego „znaku”.

PS4XONESwitchPSV

Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy
Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy

Przygodowe 28 lipca 2016

Klasyczny reprezentant gatunku visual novel, stworzony i wydany przez niezależne studio Frontwing, znane z popularnej w Japonii serii Grisaia czy ISLAND. Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy przedstawia historię młodego twórcy maszyn i robotów, który porzuca studia oraz wielkomiejskie życie i przeprowadza się do dziadka na wieś. Pewnego razu Keiji odkrywa nieznaną formę życia zwaną R-ne, która spadła na Ziemię wraz z kawałkiem meteorytu. Tajemnicza istota przybiera postać dziewczyny, niegdyś dobrze mu znanej, i prosi chłopaka o pomoc w powrocie na swoją planetę. Na przeszkodzie staje im jednak kosmiczna piratka, żywiąca wobec R-ne złe zamiary. Jak przystało na grę typu visual novel, obowiązki gracza sprowadzają się do przewijania kolejnych plansz, na których tekstowa narracja wzbogacona jest o tła i portrety bohaterów. Podczas zabawy nie mamy wpływu na wydarzenia, a jedynie poznajemy historię przygotowaną przez twórców. Podobnie jak w wielu innych reprezentantach gatunku, strona graficzna jest utrzymana w mangowej stylistyce.

PC