Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DSPCSwitch
Okładka Creeping Terror (3DS)
OkładkaCreeping Terror (3DS)

Creeping Terror

Creeping Terror Re

Survival horror, gdzie gracz przejmuje kontrolę nad Arisą – japońską licealistką, która wraz z przyjaciółmi postanowiła zweryfikować legendy krążące na temat nawiedzonej rezydencji.

Przygodowe | horror | 2D | elementy przygodowe | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Creeping Terror Premiera

18sty2017

3DS

31paź2017

PC

data nieogłoszona

Switch

Creeping Terror jest survival horrorem opracowanym przez firmy Sushi Typhoon Games i Nikkatsu. Produkcja była początkowo dostępna wyłącznie na terenie Japonii, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Nintendo 3DS. Z czasem doczekała się wydania na zachodnich rynkach, gdzie pojawiła się również na komputerach osobistych i konsoli Nintendo Switch.

Fabuła

Główną bohaterką Creeping Terror jest Arisa – japońska licealistka, która wraz z przyjaciółmi trafia do nawiedzonej rezydencji, by zweryfikować krążące na jej temat opowieści. Po przekroczeniu progu upiornego domostwa cała grupa traci przytomność, a potem budzi się w ponurej jaskini. Zadaniem, jakie od tej pory stoi przed protagonistką, jest nie tylko znalezienie drogi ucieczki, lecz także walka o przetrwanie.

Mechanika

W Creeping Terror na platformie PC, 3DS i Switch akcję obserwujemy z boku. Rozgrywka toczy się w dwuwymiarowym środowisku, a jej schemat oparto na rozwiązaniach wypracowanych na potrzeby innych reprezentantów gatunku. Filarem zabawy jest zatem eksploracja rozległych, przyprawiających o dreszcze lokacji (oprócz podziemnych tuneli, przemierzamy między innymi wnętrze samej rezydencji) i rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Ponadto kontrolowana przez nas dziewczyna musi ukrywać się przed koszmarnymi adwersarzami (którym tylko w niektórych przypadkach może stawić czoła), a w razie konieczności salwować się ucieczką.

Kwestie techniczne

Na PC, 3DS i Switch oprawa graficzna Creeping Terror prezentuje przyzwoity poziom wykonania – sfera wizualna wersji pecetowej odstaje jednak od tuzów gatunku. Niemniej, podobać się może ponura atmosfera budowana zarówno przez oszczędną kolorystykę, jak i specjalnie skomponowany soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Creeping Terror: Odpowiednia dla każdego wieku.

Creeping Terror Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 512 MB HDD
  • Windows 7
3DS
PC
Switch