Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch3DS
Okładka Creeping Terror (PC)

Creeping Terror

Creeping Terror Re

Survival horror, gdzie gracz przejmuje kontrolę nad Arisą – japońską licealistką, która wraz z przyjaciółmi postanowiła zweryfikować legendy krążące na temat nawiedzonej rezydencji.

Przygodowe | horror | 2D | elementy przygodowe | Japonia

Okładka Creeping Terror (PC)

producent: Nikkatsu

wydawca: Aksys Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

18sty2017

3DS

31paź2017

PC

data nieogłoszona

Switch

Creeping Terror jest survival horrorem opracowanym przez firmy Sushi Typhoon Games i Nikkatsu. Produkcja była początkowo dostępna wyłącznie na terenie Japonii, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Nintendo 3DS. Z czasem doczekała się wydania na zachodnich rynkach, gdzie pojawiła się również na komputerach osobistych i konsoli Nintendo Switch.

Fabuła

Główną bohaterką Creeping Terror jest Arisa – japońska licealistka, która wraz z przyjaciółmi trafia do nawiedzonej rezydencji, by zweryfikować krążące na jej temat opowieści. Po przekroczeniu progu upiornego domostwa cała grupa traci przytomność, a potem budzi się w ponurej jaskini. Zadaniem, jakie od tej pory stoi przed protagonistką, jest nie tylko znalezienie drogi ucieczki, lecz także walka o przetrwanie.

Mechanika

W Creeping Terror na platformie PC, 3DS i Switch akcję obserwujemy z boku. Rozgrywka toczy się w dwuwymiarowym środowisku, a jej schemat oparto na rozwiązaniach wypracowanych na potrzeby innych reprezentantów gatunku. Filarem zabawy jest zatem eksploracja rozległych, przyprawiających o dreszcze lokacji (oprócz podziemnych tuneli, przemierzamy między innymi wnętrze samej rezydencji) i rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Ponadto kontrolowana przez nas dziewczyna musi ukrywać się przed koszmarnymi adwersarzami (którym tylko w niektórych przypadkach może stawić czoła), a w razie konieczności salwować się ucieczką.

Kwestie techniczne

Na PC, 3DS i Switch oprawa graficzna Creeping Terror prezentuje przyzwoity poziom wykonania – sfera wizualna wersji pecetowej odstaje jednak od tuzów gatunku. Niemniej, podobać się może ponura atmosfera budowana zarówno przez oszczędną kolorystykę, jak i specjalnie skomponowany soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Creeping Terror

Wymagania wiekowe Creeping Terror

12+

Wymagania sprzętowe Creeping Terror

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 512 MB HDD, Windows 7

Creeping Terror - japoński horror z 3DS otrzyma konwersję na PC i wydanie anglojęzyczne
Creeping Terror - japoński horror z 3DS otrzyma konwersję na PC i wydanie anglojęzyczne

wiadomość2 lipca 2017

Studia The Nikkatsu oraz Sushi Typhoon Games poinformowały, że powstanie anglojęzyczna wersja wydanego na 3DS japońskiego horroru Creeping Terror. Ponadto autorzy przeniosą grę na pecety.

3DS
PC
Switch