Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka The Spirit Camera: The Cursed Memoir (3DS)
OkładkaThe Spirit Camera: The Cursed Memoir (3DS)

The Spirit Camera: The Cursed Memoir 3DS

The Spirit Camera: The Cursed Memoir to gra grozy, w której staramy się pomóc ukrywającej się w starym domu tajemniczej dziewczynie o imieniu Maya przełamać rzuconą na nią klątwę. Tytuł używa kamery konsoli Nintendo 3DS, umożliwiając korzystanie graczom z atutów tzw.

Przygodowe | horror | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Spirit Camera: The Cursed Memoir Premiera 3DS

12stycznia2012

producent: Koei Tecmo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Spirit Camera: The Cursed Memoir jest pobocznym tytułem serii Fatal Frame - znanego japońskiego cyklu wirtualnych horrorów, w którym główną bronią jego bohaterów w walce z wszelkiego rodzaju duchami i zmorami jest specjalny aparat fotograficzny. The Spirit Camera rozwija te pomysły, wykorzystując tytułową 16-stronicową książkę/pamiętnik (ang. memoir) zawierającą obrazy, których używać będziemy w czasie rozgrywki, spoglądając na nie okiem aparatu wbudowanego w konsolę. Za produkcję gry, jak i serii Fatal Frame odpowiada firma Tecmo Koei.

W The Spirit Camera towarzyszymy dziewczynie o imieniu Maya, która ukrywa się w starym i spowitym ciemnością domu. Na Maję została rzucona klątwa, której autorką jest prześladująca bohaterkę zagadkowa kobieta w czerni. W czasie rozgrywki poznajemy historię Mai i pomożemy wydostać się jej z potrzasku oraz z objęć groźnej klątwy.

Naszym podstawowym narzędziem w czasie zabawy jest dołączona do gry książka - „Pamiętnik twarzy” - pozwalająca w połączeniu z aparatem korzystać nam z tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Centrując obiektyw aparatu na poszczególnych ilustracjach zawartych w pamiętniku, gracz jest w stanie wywołać różnego rodzaju efekty: na przykład przywołać w ten sposób atakujące nas duchy czy fragmenty klipów wideo, które rzucą nowe światło na przeszłość bohaterki. Możemy też wchodzić w interakcje z Mają, a dzięki żyroskopom, poruszając konsolą rozglądać się po pomieszczeniu, w którym się znajduje.

Ale to nie wszystkie atrakcje oferowane przez tytuł. Poza trybem fabularnym, możemy skorzystać także z innych dość specyficznych aplikacji. Spirit Photography zrobione przez nas zdjęcia poddaje „paranormalnej obróbce”, dodając do nich postacie zjaw. W Spirit Check zrobimy zdjęcia sobie i przyjacielowi, by sprawdzić czy nie ma w naszym pobliżu jakiś zagrażających nam duchów, natomiast w Spirit Challenge możemy wyzwać do walki mieszkańców zaświatów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Spirit Camera: The Cursed Memoir: Odpowiednia dla każdego wieku.