Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy (PC)

Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy PC

Klasyczny reprezentant gatunku visual novel, stworzony i wydany przez niezależne studio Frontwing, znane z popularnej w Japonii serii Grisaia czy ISLAND. Corona Blossom Vol.

Przygodowe | visual novel | indie | Japonia

PC Windows
Okładka Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy (PC)

producent: Frontwing

wydawca: Frontwing

Strona oficjalna

japońska

data premiery gry w wersji PC:

28lipca2016

Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy to klasyczna gra z podgatunku visual novel. Ufundowana dzięki kampanii crowdfundingowej produkcja została stworzona i wydana przez niezależne studio Frontwing, znane chociażby z popularnej w Japonii serii Grisaia czy ISLAND.

Fabuła

Fabuła w Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy opowiada historię Keijiego Osaki – młodego mężczyzny o niezwykłej smykałce do pracy nad maszynami i robotami. Niestety, nie przepada on za swoim zajęciem, a na domiar złego nie zalicza egzaminów na uczelni, dlatego postanawia wyjechać do swojego dziadka, gdzie pomaga mu w warsztacie. Choć także i tam Osaki ma do czynienia z automatyką, nowe wiejskie otoczenie pozwala mu odpocząć i zrelaksować się.

Pewnego dnia Keiji odkrywa nieznaną formę życia, która spadła na Ziemię wraz z kawałkiem meteorytu. Niedługo później przybiera ona postać dziewczyny, niegdyś dobrze chłopcu znaną. Tajemnicza istota o imieniu R-ne szybko uczy się mówić i informuje Osakiego o chęci powrotu na swoją rodzimą planetę. Nasz protagonista postanawia jej pomóc, choć nie będzie to łatwe, gdyż na drodze staje mu kosmiczna piratka, żywiąca wobec R-ne złe zamiary.

Mechanika i kwestie techniczne

Pod względem mechaniki rozgrywki, Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy stanowi typowy przykład visual novel – zadaniem gracza jest jedynie przewijanie kolejnych plansz, na których tekstowa narracja wzbogacona jest o tła i portrety bohaterów. Gra kładzie nacisk wyłącznie na opowiedzenie ciekawej historii, więc nie stajemy w niej przed żadnymi wyborami, mogącymi wpłynąć na dalsze losy postaci.

Podobnie jak w wielu innych reprezentantach gatunku, strona graficzna jest utrzymana w mangowej stylistyce. Studio Frontwing wykorzystało tutaj system e-mote, dzięki któremu bohaterowie opowieści są częściowo animowani, co pozwala lepiej przekazać ich emocje. Podstawowa edycja Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy nie zawiera ograniczeń wiekowych, jednak deweloperzy przygotowali takżę specjalną łatkę, odblokowującą zawartość dla dorosłych oraz usuwających cenzurę. Gra jest w pełnej japońskiej wersji językowej, z możliwością włączenia angielskich napisów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy

Wymagania wiekowe Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Corona Blossom Vol. 1 Gift From the Galaxy

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB, 3 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 320 MB, 3 GB HDD, Windows 7/8.1/10