Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCPSVPS4Switch
Okładka Raging Loop (AND)

Raging Loop

Klasyczna dwuwymiarowa przygodówka visual novel. Bohater Raging Loop zostaje uwięziony w odosobnionej japońskiej wiosce, celebrującej tajemnicze święto, podczas którego starożytne bóstwo morduje mieszkańców.

Przygodowe | thriller | horror | 2D | visual novel | Japonia

Okładka Raging Loop (AND)

producent: Kemco

wydawca: Kemco

Strona oficjalna

data premiery gry:

11sty2017

PSV

24sie2017

PC

18paź2019

PS4 Switch

22kwi2021

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Raging Loop to klasyczna przygodówka visual novel. Deweloperem tytułu jest założone w 1984 roku studio Kemco, specjalizujące się w produkcji niskobudżetowych gier jRPG.

Fabuła

Bohaterem Raging Loop jest Haruaki Fusaishi, młody mężczyzna, który przybywa do Yasumizu, niewielkiej i odosobnionej wioski leżącej głęboko w japońskich górach. Niedługo po zaaklimatyzowaniu się protagonista zostaje zmuszony do uczestnictwa w dość podejrzanym lokalnym folkowym święcie potocznie nazywanym „ucztą”. Co więcej, odkrywa on równocześnie, że niezwykle gęsta mgła otaczająca osadę podczas wydarzenia uniemożliwia mu wydostanie się z niej lub nawiązanie kontaktu ze światem zewnętrznym.

Według tradycji podczas święta na mieszkańców wioski w akcie zemsty poluje starożytne bóstwo przyjmujące postać wilkołaka. Haruaki wkrótce staje się jego ofiarą, ale tuż po swojej śmierci powraca do życia i w tajemniczy sposób przenosi się w czasie do swojego pierwszego dnia w wiosce. Zdesperowany i zamknięty w pętli czasowej postanawia znaleźć jakiś sposób na ucieczkę z pułapki, w jakiej się znalazł. Równocześnie stara się też rozwiązać tajemnicę „uczty”, by przekonać się, czy za morderstwami stoi rzeczywiście nadnaturalny byt.

Mechanika

Raging Loop to typowa przygodówka visual novel. Zabawa sprowadza się do czytania kolejnych rozdziałów historii, którym towarzyszą ilustracje, a także podejmowania decyzji wpływających na przebieg gry. Raging Loop posiada wiele różnorodnych zakończeń, dzięki którym gracze stopniowo poznają sekrety, które kryje wioska. Po odblokowaniu wszystkich dostępnych wariantów historii otrzymujemy dostęp do nowego trybu gry, w którym fabuła wzbogacona jest o zupełnie nowe elementy i sceny, a gracze mogą poznać wewnętrzne przemyślenia i motywacje wszystkich kluczowych postaci.

Kwestie techniczne

Raging Loop posiada niczym nie wyróżniającą się oprawę graficzną, której towarzyszy jednak klimatyczna ścieżka muzyczna. Warto zaznaczyć, że gra pozbawiona jest jakiegokolwiek dubbingu aktorskiego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Raging Loop

18+

Wymagania sprzętowe Raging Loop

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PS4
Switch
PC
PSV
AND