Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PSVSwitch
Okładka Spirit Hunter: NG (PC)

Spirit Hunter: NG

Przygodówka typu visual novel, będąca kontynuacją Death Mark z 2018 roku. NG jest utrzymane w konwencji horroru i przedstawia historię młodego mężczyzny, który stara się odnaleźć zaginioną siostrę. Tytuł został opracowany przez studio Experience, a wydany przez Aksys Games.

Przygodowe | horror | 2D | visual novel

Okładka Spirit Hunter: NG (PC)

data premiery gry:

10paź2019

PC PS4 PSV Switch

NG to druga po Death Mark odsłona serii gier przygodowych Spirit Hunter. Produkcja należy do gatunku visual novel i jest utrzymana w konwencji horroru. Wątek fabularny tego tytułu stanowi dopełnienie historii znanej z poprzedniej części. Za opracowanie i wydanie omawianej gry ponownie odpowiada niezależne studio Experience. Wydawcą jest firma Aksys Games.

Fabuła

Głównym bohaterem NG jest młody człowiek, który próbuje się dowiedzieć, co stało się z jego zaginioną młodszą siostrą. Niestety zadanie okazuje się być niezwykle niebezpieczne – by uratować dziewczynę, protagonista musi wdać się w zatargi z wyjątkowo czarnymi charakterami i stanąć naprzeciw groźnych duchów.

Mechanika

Zabawa w NG polega w głównej mierze na obserwowaniu ilustracji, czytaniu tekstu i okazyjnym podejmowaniu wyborów, które wpływają na dalszy przebieg rozgrywki. Twórcy przygotowali specjalną mechanikę nazwaną Judge System, która pozwala reagować na napotkane sytuacje na różne sposoby – nie jesteśmy ograniczeni do kilku z góry określonych wyborów, jak ma to miejsce w większości innych gier należących do omawianego gatunku.

Grając, eksplorujemy lokacje, które łączą zwyczajność z nadnaturalnymi elementami, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej niepokojące. Bohater czasem musi także poszukiwać śladów w napotkanych miejscach. Robi to, wykorzystując swoją latarkę, ale warto zachować ostrożność – czasem możemy znaleźć więcej niżbyśmy chcieli i tym samym narazić się na dodatkowe niebezpieczeństwo.

Tryby gry

W NG możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra oferuje ciekawie zaprojektowaną dwuwymiarową grafikę, na którą składają się głównie mangowe ilustracje autorstwa rysownika o imieniu Sumio Fumiya. Styl artystyczny jest stonowany, a wykorzystane barwy są raczej chłodne. Dużą wagę przywiązano do odpowiedniego oddania emocji (np. strachu) na twarzach postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Wymagania wiekowe Spirit Hunter: NG

18+

Wymagania sprzętowe Spirit Hunter: NG

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
PSV
Switch