Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS4
Okładka The Silver 2425 (Switch)

The Silver 2425

Kompilacja dwóch detektywistycznych gier przygodowych studia Grasshopper Interactive. W skład The Silver 2425 weszła zremasterowana wersja gry The Silver Case oraz jej remake’u pt. The 25th Ward: The Silver Case.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | pakiet | visual novel | policyjne | Japonia

Okładka The Silver 2425 (Switch)

data premiery gry:

15mar2017

PS4

6lip2021za 121dni

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Silver 2425 jest kompilacją dwóch detektywistycznych przygodówek stworzonych przez studio Grasshopper Manufacture – zremasterowanej wersji The Silver Case (będącego debiutanckim projektem zespołu, wydanym pierwotnie w 1999 roku na konsolę PlayStation) oraz remake’u The 25th Ward: The Silver Case (kontynuacji pierwszej z wymienionych gier, która zadebiutowała na urządzeniach mobilnych w 2005 roku). Pozycja, udostępniona użytkownikom platformy PS4, została opracowana przez autorów oryginałów, natomiast jej wydanie wzięła na swoje barki firma Nippon Ichi Software.

Fabuła

Głównym elementem The Silver 2425 jest The Silver Case, w którym gracze trafiają do Japonii z 1999 roku, na teren obszaru znanego pod nazwą 24 Dzielnice. Ich zadaniem jest rozwikłanie zagadki brutalnych i tajemniczych morderstw, których specyfika idealnie komponuje się ze sposobem działania Kamui Uehary – przestępcy będącego sprawcą wielu zamachów na najważniejszych członków japońskiego rządu, zabitego kilka lat wcześniej przez jednego z detektywów z wydziału zabójstw. Wątki rozpoczęte w owej produkcji są kontynuowane w The 25th Ward: The Silver Case opowiedzianą tutaj historię rozbudowano o zupełnie nowe rozdziały.

Mechanika

Rozgrywka w tytułach wchodzących w skład wydanego na platformie PS4 The Silver 2425 opiera się przede wszystkim na eksploracji różnorodnych miejsc, gromadzeniu materiału dowodowego i prowadzeniu rozmów z postaciami neutralnymi w celu pozyskania cennych informacji, a także na rozwiązywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Warto nadmienić, że w porównaniu z pierwowzorami niektóre łamigłówki zostały przebudowane, przede wszystkim ze względu na fakt, że ich specyfika była niemożliwa do przełożenia na język inny niż japoński.

Kwestie techniczne

Podobnie jak odświeżone The Silver Case, The 25th Ward: The Silver Case działa w oparciu o technologię Unity. Pozwoliło to autorom na unowocześnienie oprawy graficznej – pomimo że jej dwuwymiarowe elementy zostały poddane jedynie kosmetycznym zmianom, sceny rozgrywające się w trójwymiarowym środowisku stworzono od podstaw.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Silver 2425

16+

PS4
Switch