Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Edukacyjne - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku przygodowe o tematyce edukacyjne.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

PC
PC Windows14 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android4 Apple iOS4 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
edukacyjne
Reksio: Miasto Sekretów
Reksio: Miasto Sekretów

Przygodowe 5 sierpnia 2009

Wyprodukowana przez rodzimą firmę Aidan Media gra przygodowa z elementami edukacyjnymi. Bohater kultowej serii bajek animowanych, pies Reksio oraz jego przyjaciel, komandor Kretes, trafiają do podziemnego świata kretów. Gracze muszą pomóc im zwiedzić to miejsce i rozwiązać problemy jego mieszkańców.

PCANDiOS

Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece
Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Greece

Przygodowe 10 września 2019

Samodzielna wersja eksploracyjnego trybu edukacyjnego z gry Assassin's Creed: Odyssey, wykorzystującego świat antycznej Grecji stworzony na jej potrzeby. Gracze mają szansę wziąć udział w wirtualnych podróżach z przewodnikiem. Poznają przy tym sekrety starożytnej architektury, filozofii, polityki czy sztuki.

PC

Wycieczka z Assassin's Creed: Starożytny Egipt
Wycieczka z Assassin's Creed: Starożytny Egipt

Przygodowe 20 lutego 2018

Samodzielna produkcja oparta na trybie edukacyjnym do gry Assassin's Creed Origins. Autorzy Discovery Tour by Assassin’s Creed: Ancient Egypt pozwalają graczom odbyć wirtualną podróż po antycznym imperium faraonów i poznać rozmaite ciekawostki na temat życia codziennego jego mieszkańców, monumentalnych budowli, postaci historycznych czy choćby procesu mumifikacji.

PC

Minecraft: Education Edition
Minecraft: Education Edition

Przygodowe 1 listopada 2016

Specjalna edycja kultowego Minecrafta firmy Mojang AB, przygotowana we współpracy z koncernem Microsoft pod kątem wykorzystania w szkolnictwie. Pod względem mechaniki gra w niczym nie odbiega od swego pierwowzoru, oferując ten sam sandboksowy model rozgrywki, opierający się na eksploracji, zbieraniu surowców, tworzeniu rozmaitych narzędzi i konstrukcji oraz elementach survivalu.

PC

Attentat 1942
Attentat 1942

Przygodowe 31 października 2017

Tekstowa przygodówka wzbogacona elementami gry logicznej, której akcja została osadzona w czasach II wojny światowej, na terenie okupowanej przez nazistów Czechosłowacji. Dziadek głównego bohatera padł ofiarą masowego aresztowania dokonanego przez Gestapo po udanym zamachu na niemieckiego oficera Reinharda Heydricha. Zadaniem protagonisty jest odnalezienie zaginionego i poznanie prawdy na temat tego, jaki związek z owymi wydarzeniami miał jego krewny.

PC

Miś Uszatek: Przygoda w Górach
Miś Uszatek: Przygoda w Górach

Przygodowe 27 stycznia 2013

Kolejna gra z najpopularniejszym polskim misiem w roli głównej. Tym razem nasz bohater pomaga swojemu wujkowi, malarzowi Ignacemu, ukończyć obraz. W tym celu podróżuje po górach fotografując przyrodę i ucząc się jednocześnie podstaw sztuki, mieszania kolorów i rozpoznawania kształtów.

PCANDiOSWP

Legendy Piotrkowa
Legendy Piotrkowa

Przygodowe 29 października 2020

Gra typu HOPA, w której poznajemy historię Piotrkowa Trybunalskiego, pomagając podróżującemu w czasie i przestrzeni Przewodnikowi w odnalezieniu zagubionych przez niego przedmiotów. Tytuł jest dostępny za darmo.

WWW

Miś Uszatek Płynie Kajakiem
Miś Uszatek Płynie Kajakiem

Przygodowe 27 marca 2013

Kontynuacja cyklu gier z sympatycznym misiem – bohaterem kultowego serialu animowanego. Uczestnicząc w spływie kajakowym, Miś Uszatek postanawia dać nauczkę apodyktycznemu Panu Sumowi. Przy tej okazji uczestniczy w szeregu mini-gierek, sprawdzających zdolności matematyczne, koordynację wzrokowo-słuchową, logiczne myślenie i spostrzegawczość dziecka.

PCANDiOSWP

Małpie Opowieści: Dolina Szakala
Małpie Opowieści: Dolina Szakala

Przygodowe 7 listopada 2011

Gra przygodowo-edukacyjna wyprodukowana przez studio Larian z myślą o odbiorcach w wieku 11-12 lat. Zadaniem gracza jest pomóc nastoletniemu bohaterowi, który przeniósł się w czasie do starożytnego Egiptu, rozprawić się ze złowrogim Horusem. Poza walorami rozrywkowymi, gra wspiera rozwój umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania zadań matematycznych.

PC

Małpie Opowieści: Królewna Sundary
Małpie Opowieści: Królewna Sundary

Przygodowe 7 listopada 2011

Pierwsza odsłona serii gier przygodowo-zręcznościowych, adresowanych do odbiorców w wieku 7-11 lat. Smok Rinzin porwał z pałacu w Sundarze królewnę. Podążając tropem uprowadzonej, gracz musi przedrzeć się m.in. przez pustynię, oazę i katakumby, a także rozwiązać wiele matematycznych łamigłówek. Produkcja stworzona została przez belgijskie studio Larian.

PC

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości
Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości

Przygodowe 7 listopada 2011

Druga z cyklu przygodowo-zręcznościowych gier studia Larian. Dinozaurzyca Karmen Rzarcique przejęła kontrolę nad muzeum, czym skutecznie odstraszyła wszystkich odwiedzających. Zadaniem gracza jest przywrócić porządek w tej instytucji, posiłkując się sprytem, refleksem i zdolnościami matematycznymi.

PC

Antek
Antek

Przygodowe 6 września 2012

Antek to program edukacyjny łączący elementy e-booka, audiobooka oraz gry komputerowej. Produkcja firmy Orange Labs bazuje na klasycznej noweli Bolesława Prusa. Użytkownicy poznają losy nastoletniego chłopca żyjącego w XIX-wiecznej wsi na terenie zaboru rosyjskiego. W nagraniach dialogów uczestniczyli znani polscy aktorzy na czele z Henrykiem Talarem.

PC

Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona
Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona

Przygodowe 7 listopada 2011

Czwarta gra z przygodowo-edukacyjnego cyklu, stworzonego i rozwijanego przez ekipę deweloperską Larian Studios. Tym razem gracze muszą pomóc młodej bohaterce pokonać wampira, sługę przebiegłego Horusa. Jak zwykle, zdanie to wymaga sporej zręczności, szybkiego refleksu oraz talentu do rozwiązywania matematycznych łamigłówek.

PC

Elegy for a Dead World
Elegy for a Dead World

Przygodowe 10 grudnia 2014

Oryginalna gra przygodowa, w której eksplorujemy trzy unikalne światy i spisujemy na bieżąco swoje obserwacje w pamiętniku. Elegy for a Dead World jest dziełem niezależnego studia Dejobaan Games, znanego z takich produkcji jak AaaaaA!!! A Reckless Disregard for Gravity czy Drunken Robot Pornography. Główny bohater przemierza powierzchnię trzech oryginalnych planet w poszukiwaniu pozostałości po zamieszkujących je niegdyś cywilizacjach.

PC

Antariksha Sanchar
Antariksha Sanchar

Przygodowe 2022

Opracowana przez studio Quicksand GamesLab epizodyczna przygodówka point-and-click, z fabułą głęboko zakorzenioną w kulturze indyjskiej. Akcja gry Antariksha Sanchar (znanej także pod angielskim tytułem Transmissions in Space) osadzona została we wczesnych latach dwudziestych ubiegłego wieku w rejonie południowych Indii. Podczas zabawy wcielamy się w genialnego matematyka, którego celem jest zgłębienie tajemnic kosmosu oraz możliwości jego eksploracji przez człowieka.

ANDiOS

Małpie Opowieści: Opactwo Aviath
Małpie Opowieści: Opactwo Aviath

Przygodowe 7 listopada 2011

Trzecia gra z cyklu humorystycznych przygodówek wzbogaconych o elementy zręcznościowe i edukacyjne. Tym razem nastoletni bohater musi z pomocą gracza pokonać nikczemną Ążel, która kradnie ze świata wiedzę i mądrość. Produkcja belgijskiego studia Larian to połączenie zabawy i nauki, pozwalające młodym odbiorcom rozwijać zdolności matematyczne.

PC

The Curfew
The Curfew

Przygodowe 1 sierpnia 2010

Przeglądarkowa gra przygodowa poruszająca kwestię swobód obywatelskich i problematykę autorytaryzmu. W kontrolowanym przez reżim państwie staramy się znaleźć sprzymierzeńców wśród czwórki młodych ludzi przebywających w kryjówce w trakcie godziny policyjnej. Obserwujemy ich losy i prowadzimy rozmowy z napotkanymi osobami, uświadamiając sobie, jak wygląda życie w państwie rządzonym przez bezwzględnych polityków.

WWW