Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Monkey Tales: The Castle of Draconian (PC)
OkładkaMonkey Tales: The Castle of Draconian (PC)

Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona PC

Monkey Tales: The Castle of Draconian

Czwarta gra z przygodowo-edukacyjnego cyklu, stworzonego i rozwijanego przez ekipę deweloperską Larian Studios. Tym razem gracze muszą pomóc młodej bohaterce pokonać wampira, sługę przebiegłego Horusa.

Przygodowe | edukacyjne | dla dzieci | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona Premiera PC

7listopada2011

pudełko PL

7listopada2011

producent: Larian Studios wydawca: Larian Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona jest czwartą grą wchodzącą w skład wielokrotnie nagradzanego cyklu przygodówek z elementami zręcznościowymi i edukacyjnymi. Produkcja studia Larian adresowana jest do odbiorców w wieku 10—11 lat.

Akcja gry toczy się w zamczysku należącym do tytułowego wampira, będącego jednym ze sług nikczemnego Horusa. Zadaniem gracza jest pomóc rezolutnej młodej bohaterce ominąć wszystkie przeszkody i wedrzeć się na wieżę, gdzie czeka ją pojedynek z Drakonionem.

Po raz kolejny twórcy dołożyli starań, by rozgrywka łączyła walory rozrywkowe i edukacyjne. W trakcie zabawy gracz musi więc wykazać się refleksem i zręcznością, ale także umiejętnością rozwiązywania łamigłówek oraz nieskomplikowanych zadań matematycznych. Rozgrywkę urozmaicają różne mini-gierki.

Przygotowując Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona deweloperzy sięgnęli po sprawdzone rozwiązania. Gra powiela charakterystyczne elementy pozostałych odsłon cyklu, jak system sterowania czy interfejs użytkownika. Poziom trudności poszczególnych zadań zbalansowany został tak, by stanowić wyzwanie dla młodych odbiorców, ale jednocześnie nie powodować frustracji.

Także pod względem oprawy audiowizualnej Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona nie różnią się niczym od innych gier z serii. Utrzymana w kreskówkowym stylu trójwymiarowa grafika przyciąga uwagę intensywną kolorystyką i humorystycznie zaprezentowanymi postaciami, co powinno trafić w gusta nastoletnich graczy.

Ostatnia modyfikacja 18 listopada 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona: Odpowiednia dla każdego wieku.

Małpie Opowieści: Zamek Drakoniona Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (Nvidia GeForce FX lub wydajniejsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7