Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru (PC)
OkładkaReksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru (PC)

Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru PC

Reksio i Kretes - Tajemnica Trzeciego Wymiaru to kolejny produkt z dobrze znanym i lubianym, sympatycznym pieskiem w roli główniej, stworzony przez firmę Aidem Media z myślą o młodych użytkownikach komputerów.

Zręcznościowe | seriale animowane | dla dzieci | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru Premiera PC

12grudnia2007

pudełko PL

12grudnia2007

producent: Aidem Media wydawca: Aidem Media wydawca PL: Aidem Media

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru

Zabawa z Kubusiem Puchatkiem: Puchatkowe Przyjęcie

Ice Land 2

Klik: Wyspa Tajemnic

Reksio i Kretes - Tajemnica Trzeciego Wymiaru to kolejny produkt z dobrze znanym i lubianym, sympatycznym pieskiem w roli główniej, stworzony przez firmę Aidem Media z myślą o młodych użytkownikach komputerów (od 6 lat). Omawiana produkcja jest samodzielnym dodatkiem o charakterze logiczno-zręcznościowych do serii o przygodach Reksia, do którego instalacji nie są potrzebne wcześniejsze gry z cyklu. Do udanej zabawy nie jest też wymagana znajomość treści poprzedniczek.

Fabuła przedstawiona w opisywanej odsłonie prezentuje się następująco: w środku nocy Reksia oraz jego przyjaciół, Kretesa i Koguta Wynalazcę, budzi jakiś tajemniczy dźwięk dobiegający z pobliskiego lasu. Kierowani ciekawością bohaterowie postanawiają dotrzeć do źródła owego hałasu – na leśnej polanie znajdują potężny czarny monolit niewiadomego pochodzenia. Nie zważając na ewentualne niebezpieczeństwo, Kretes dotyka powierzchni tajemniczego monolitu, w tej samej chwili cała trójka zostaje wciągnięta w czeluść trzeciego wymiaru.

Oczywiście, zadaniem gracza jest pomóc bohaterom w wydostaniu się z potrzasku oraz w odkryciu, przez kogo zostali uprowadzeni. Twórcy programu przygotowali aż 54 labirynty-poziomy do przejścia, a w pokonaniu każdego z nich pomocne okażą się wyjątkowe umiejętności i specyficzne cechy wszystkich bohaterów, np. Reksio potrafi wspinać się po drabinach czy przenosić przedmioty, Kretes obsługuje windy i blokuje emitery cząsteczek, natomiast Kogut Wynalazca fruwa, może popychać kule czy przetaczać skrzynie.

Całość zabawy została, już standardowo, dopełniona dawką humoru. Omawiana produkcja, tak samo jak jej poprzedniczki, nie zawiera scen przemocy. Natomiast zmianie uległa oprawa graficzna – tytułowy trzeci wymiar „wkradł się” nie tylko do warstwy fabularnej, ale również do warstwy wizualnej programu. W odróżnieniu od wcześniejszych odsłon cyklu, które zostały przedstawione w grafice 2D, opisywany produkt „przeniósł” bohaterów w trójwymiarową przestrzeń.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru cena w dniu premiery: 29,90PLN

Wymagania wiekowe Reksio i Kretes: Tajemnica Trzeciego Wymiaru: Odpowiednia dla każdego wieku.