Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Monkey Tales: The Museum of Anything (PC)
OkładkaMonkey Tales: The Museum of Anything (PC)

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości PC

Monkey Tales: The Museum of Anything

Druga z cyklu przygodowo-zręcznościowych gier studia Larian. Dinozaurzyca Karmen Rzarcique przejęła kontrolę nad muzeum, czym skutecznie odstraszyła wszystkich odwiedzających.

Przygodowe | edukacyjne | dla dzieci | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości Premiera PC

7listopada2011

pudełko PL

7listopada2011

producent: Larian Studios wydawca: Larian Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości to druga odsłona cyklu przygodówek wzbogaconych o elementy zręcznościowe i edukacyjne. Produkcja belgijskiego studia Larian skierowana jest do odbiorców w wieku 8-9 lat.

Akcja gry toczy się w muzeum, którego eksponaty ożyły. Kontrolę nad placówką przejęła dinozaurzyca Karmen Rzarcique, skutecznie odstraszając wszystkich odwiedzających. Gracz kieruje poczynaniami nastolatka próbującego przywrócić porządek w tej instytucji. Fabuła obfituje w zabawne sytuacje i humorystyczne akcenty.

Podobnie jak w pozostałych grach z cyklu Małpie Opowieści, rozgrywka łączy dynamiczną akcję obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby (TPP) z logicznymi łamigłówkami. W trakcie zabawy gracz musi wykazać się sprytem, refleksem, a także umiejętnością rozwiązywania prostych zadań matematycznych.

Gra opracowana została we współpracy z pedagogami dziecięcymi. Co za tym idzie poziom trudności poszczególnych łamigłówek dostosowano do możliwości poznawczych młodych odbiorców. Na uwagę zasługuje również intuicyjnie prosty system sterowania oraz bardzo czytelny interfejs użytkownika.

Oprawa audiowizualna gry Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości nie odbiega od standardów wyznaczonych przez pozostałe odsłony cyklu. Trójwymiarowa grafika odznacza się intensywną kolorystyką i sympatycznie prezentującymi się modelami postaci. Zabawie towarzyszy wpadający w ucho podkład dźwiękowy. Atutem gry jest również pełna polska wersja językowa z aktorskim dubbingiem.

Ostatnia modyfikacja 18 listopada 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości: Odpowiednia dla każdego wieku.

Małpie Opowieści: Muzeum Rozmaitości Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (Nvidia GeForce FX lub wydajniejsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7