Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka Legendy Piotrkowa (WWW)
OkładkaLegendy Piotrkowa (WWW)

Legendy Piotrkowa WWW

Gra typu HOPA, w której poznajemy historię Piotrkowa Trybunalskiego, pomagając podróżującemu w czasie i przestrzeni Przewodnikowi w odnalezieniu zagubionych przez niego przedmiotów. Tytuł jest dostępny za darmo.

Przygodowe | ukryte przedmioty | zagraj za darmo | 2D | edukacyjne | polskie | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legendy Piotrkowa Premiera WWW

29października2020

Gry podobne do Legendy Piotrkowa

FarmVille

Disney Animal Kingdom Explorers

Mystery Manor

Legendy Piotrkowa to produkcja typu HOPA. Gra została opracowana przez firmę GroMar, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Tytuł jest dostępny za darmo, na oficjalnej stronie internetowej biblioteki.

Fabuła

Legendy Piotrkowa pozwalają graczom poznać historię Piotrkowa Trybunalskiego. W miarę postępów zapoznajemy się z rozmaitym legendami dotyczącymi tytułowego miasta, a także odkrywamy jego sekrety. Wszystko po to, by pomóc prowadzącemu nas podczas przygody Przewodnikowi (podróżnikowi w czasie i przestrzeni) w odnalezieniu zgubionych przedmiotów. Bez nich bowiem jest skazany na śmierć, która sprawi, że wszyscy mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego stracą pamięć o przeszłości swojego miasta.

Mechanika

Rozgrywka w Legendach Piotrkowa polega przede wszystkim na poszukiwaniu rozmaitych przedmiotów, obiektów, postaci i budynków, które sprytnie ukryto na szczegółowych ilustracjach prezentujących Piotrków Trybynalski z różnych epok. Klikając w nie, wchodzimy z nimi w rozmaite interakcje – poznajemy o nich informacje, zdobywamy wyposażenie przydatne do rozwiązywania późniejszych zagadek środowiskowych (owe przedmioty trafiają do naszego plecaka) czy wreszcie odblokowujemy legendy oraz opowieści przybliżające nam historię miasta. W grze nie brakuje również łamigłówek logicznych, które wymagają od nas na przykład dopasowania nazwy obiektu do ilustracji, wskazania na mapie lokalizacji budynku widocznego na obrazku czy też ułożenia puzzli.

Kwestie techniczne

Legendy Piotrkowa działają w przeglądarce internetowej. Produkcja posiada barwną, ręcznie rysowaną grafikę, a kwestie wypowiadane przez Przewodnika zostały w pełni udźwiękowione.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Legendy Piotrkowa: Odpowiednia dla każdego wieku.