Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDWWWiOS
Okładka Mystery Manor (AND)
OkładkaMystery Manor (AND)

Mystery Manor

Casualowa gra logiczna dla miłośników odnajdywania ukrytych obiektów. Przemierzamy tajemniczą rezydencję w poszukiwaniu określonych przedmiotów i trofeów. Wraz z upływem czasu odblokowujemy kolejne pomieszczenia i odkrywamy skrywane w ich wnętrzach sekrety.

Logiczne | ukryte przedmioty | casual | zagraj za darmo | Facebook

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Manor Premiera

29kwi2011

WWW

14gru2011

iOS

18cze2012

AND

Mystery Manor to casualowa gra z gatunku hidden object stworzona z myślą o użytkownikach portali społecznościowych (Facebook, VKontakte, Orkut, Draugiem), skąd została przeniesiona także na popularne platformy mobilne (iOS i Android). Jest to kolejny tego rodzaju tytuł w portfolio prężnej litewskiej firmy Game Insight.

Na początku zabawy udajemy się do tajemniczej posiadłości skrywającej wiele tajemnic. W trakcie przygody, polegającej głównie na odnajdywaniu ukrytych przedmiotów, spotykamy szereg postaci, zdobywamy punkty doświadczenia, gromadzimy kolekcje trofeów oraz odblokowujemy kolejne pokoje. Główny ekran gry stanowi mapa tytułowej posiadłości. To z jej poziomu możemy wybierać, które pomieszczenia chcemy odwiedzić, zapoznajemy się ze zleconymi zadaniami oraz przeglądamy posiadaną kolekcję specjalnych trofeów lub narzędzi ułatwiających rozwiązywanie zagadek. Od samego początku zabawy poznajemy jej zasady za sprawą wbudowanego samouczka.

Kluczowy element rozgrywki stanowi odwiedzanie poszczególnych pokoi i odnajdywanie w nich określonych obiektów w wyznaczonym czasie, tak jak ma to miejsce w klasycznych grach typu hidden object. Czasami widzimy nazwy przedmiotów, które mamy znaleźć, a czasami są to tylko ich obrysy. Niektóre poziomy dla utrudnienia skryte są w ciemności i jedyne co nam pozostaje, to stosunkowo niewielki snop światła latarki. W zamian za wykonywane zadania otrzymujemy punkty doświadczenia, a także różne przedmioty ułatwiające rozgrywkę. Mogą one na przykład wskazać położenie określonego obiektu, zatrzymać upływ czasu, czy zwiększyć snop światła generowany przez latarkę.

Od strony wizualnej Mystery Manor na Facebooku prezentuje podobny poziom do większości produkcji z gatunku hidden object. Większość czasu spędzamy obserwując statyczne plansze wypełnione po brzegi licznymi przedmiotami. Gra posiada wbudowane opcje społecznościowe, dzięki którym możemy np. wymieniać się prezentami ze swoimi znajomymi. Tytuł opiera się na klasycznym modelu biznesowym free-to-play co oznacza, że w zamian za prawdziwe pieniądze możemy nabywać szereg ułatwiających zabawę bonusów i odnawiać wyczerpujący się pasek energii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Mystery Manor: Odpowiednia dla każdego wieku.

WWW
iOS
AND