Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Monkey Tales: The Abbey of Aviath (PC)
OkładkaMonkey Tales: The Abbey of Aviath (PC)

Małpie Opowieści: Opactwo Aviath PC

Monkey Tales: The Abbey of Aviath

Trzecia gra z cyklu humorystycznych przygodówek wzbogaconych o elementy zręcznościowe i edukacyjne. Tym razem nastoletni bohater musi z pomocą gracza pokonać nikczemną Ążel, która kradnie ze świata wiedzę i mądrość.

Przygodowe | edukacyjne | dla dzieci | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Małpie Opowieści: Opactwo Aviath Premiera PC

7listopada2011

pudełko PL

7listopada2011

producent: Larian Studios wydawca: Larian Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Małpie Opowieści: Opactwo Aviath to trzecia gra z pięcioczęściowej serii, wykreowanej przez belgijskie studio Larian. Deweloperzy ponownie sięgnęli po sprawdzoną formułę przygodówki z elementami zręcznościowymi i edukacyjnymi.

Utrzymana w humorystycznej konwencji fabuła gry przedstawia perypetie nastolatka, który z pomocą gracza stara się odnaleźć drogę do tajemniczego opactwa i powstrzymać nikczemną Ążel zanim tej uda się wykraść całą wiedzę i mądrość ze świata. Bohatera czeka wiele wyzwań, w których będzie musiał wykazać się refleksem, sprytem oraz umiejętnością rozwiązywania matematycznych łamigłówek.

Ambicją twórców było połączenie zabawy z nauką. Rozgrywka utrzymana jest w konwencji gry przygodowo-zręcznościowej z akcją ukazaną z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Kierując poczynaniami głównego bohatera, gracz musi omijać przeszkody i pułapki na swojej oraz rozwiązywać zagadki logiczne.

Poziom trudności gry dostosowany został do możliwości odbiorców w wieku 9-10 lat. Matematyczne łamigłówki nie są szczególnie skomplikowane, jednak pozwalają graczom doskonalić swoje umiejętności dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, a także rozwiązywania prostych równań.

Podobnie jak pozostałe produkcje z cyklu Małpie Opowieści, gra oferuje trójwymiarową oprawę graficzną, przyciągającą uwagę przede wszystkim za sprawą intensywnej kolorystyki oraz zabawnych modeli postaci. Rozgrywce towarzyszy wpadający w ucho podkład muzyczny.

Ostatnia modyfikacja 18 listopada 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Małpie Opowieści: Opactwo Aviath: Odpowiednia dla każdego wieku.

Małpie Opowieści: Opactwo Aviath Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB (Nvidia GeForce FX lub wydajniejsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7