Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWW
Okładka The Curfew (WWW)

The Curfew WWW

Przeglądarkowa gra przygodowa poruszająca kwestię swobód obywatelskich i problematykę autorytaryzmu. W kontrolowanym przez reżim państwie staramy się znaleźć sprzymierzeńców wśród czwórki młodych ludzi przebywających w kryjówce w trakcie godziny policyjnej.

Przygodowe | point-and-click | edukacyjne

WWW
Okładka The Curfew (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

1sierpnia2010

The Curfew to przeglądarkowa gra przygodowa typu point and click stworzona przez studio Littleloud we współpracy z brytyjską stacją telewizyjną Channel 4 i szeregiem organizacji międzynarodowych. Celem tego projektu było zwrócenie uwagi młodych ludzi na nieprzestrzeganie podstawowych wolności obywatelskich w niektórych państwach oraz sprawowanie w nich rządów autorytarnych.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby i przemieszczamy się między kolejnymi statycznymi lokacjami. Przygoda rozpoczyna się w 2027 roku, a gracze kierują poczynaniami członka ruchu oporu, który znajduje się w posiadaniu ważnych plików z danymi pożądanymi przez władze. Musi się ich pozbyć, gdyż policja trafiła na jego trop. Trafia do kryjówki, gdzie przebywa obecnie czwórka młodych osób również deklarujących swój sprzeciw wobec reżimu. Zadaniem gracza jest zdecydowanie, któremu z nich można zaufać i przekazać posiadane informacje.

W tym celu rozmawiamy po kolei z każdym, rozpoczynając od chłopaka o imieniu Lucas, i odtwarzamy minione wydarzenia z ich perspektywy. Dowiadujemy się dzięki temu, w jaki sposób znaleźli się w obecnej sytuacji i dlaczego szuka ich policja. Dyskutując z napotkanymi osobami, staramy się popchnąć do przodu akcję, a także znaleźć bonusowe przedmioty. Od czasu do czasu bierzemy udział w minigierkach, np. propagandowym strzelaniu do ruchomych celów reprezentowanych przez aktywistów na laptopie jednego z bohaterów.

Oprawa audiowizualna gry The Curfew prezentuje bardzo wysoki poziom. Rozgrywkę ukazano za pomocą foto-realistycznej grafiki z żywymi aktorami. Dominują ciemne lokacje i przygnębiający klimat. Pod tym względem produkcja studia Littleloud przypomina inny niezależny tytuł – Trauma.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Curfew

odpowiednia dla każdego wieku

Brink, Enslaved i Curfew - nominowane do nagród za najlepszy scenariusz

wiadomość20 września 2011

Trzy tytuły - Brink, Enslaved: Odyssey to the West i Curfew - staną do walki o tegoroczną nagrodę za najlepszy scenariusz w grze wideo od Stowarzyszenia Brytyjskich Scenarzystów. Werdykt poznamy 16 listopada.