Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Orion (PC)
OkładkaProject Orion (PC)

Project Orion PC

Cyberpunk Orion | Sequel Cyberpunk 2077

Kontynuacja Cyberpunka 2077 autorstwa polskiego studia CD Projekt RED. W grze RPG znanej pod kodową nazwą Project Orion ponownie przenosimy się do dystopijnej, opanowanej przez megakorporacje przyszłości.

RPG | cyberpunk | science fiction | sandbox | polskie | RPG akcji | Find Your Next Game | romanse

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Orion Premiera PC

data nieogłoszona

producent: CD Projekt RED wydawca: CD Projekt RED

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project Orion to tymczasowa nazwa jeszcze nieujawnionej produkcji autorstwa polskiego studia CD Projekt RED. Tytuł jest kontynuacją wydanej w 2020 roku gry Cyberpunk 2077. Gracz raz jeszcze trafi do futurystycznego, dystopijnego świata na podstawie gry fabularnej Mike’a Pondsmitha.

Fabuła

Akcja Project Orion, podobnie jak w poprzedniku, ma miejsce w dystopijnej przyszłości. Świat gry opanowany jest przez megakorporacje toczące między sobą wojny o zysk i wpływy. Ultrakapitalistyczny system ogarniający cały świat utrzymuje większość populacji w skrajnym ubóstwie i doprowadza do przemocy na ulicach miast, kosztującej życie wielu obywateli. Rozpowszechnione cybernetyczne wszczepy zwiększające fizyczne możliwości ludzi powoli prowadzą do cyberpsychozy, masakr i śmierci z rąk sił porządkowych. Gracz wciela się w jednego z obywateli tego świata czyli tytułowych cyberpunków, próbującego przeżyć w brutalnej dystopii i zostać miejską legendą.

Mechanika

Choć o produkcji nie ujawniono wiele informacji, możemy przypuszczać, że rozgrywka rozbudowuje mechaniki wprowadzone w Cyberpunk 2077. Ponownie mamy do czynienia z grą RPG, w której nasze decyzje mają wpływ na życia spotykanych bohaterów. Świat gry jest otwarty i wypełniony zadaniami fabularnymi, pobocznymi, bohaterami niezależnymi i różnego rodzaju uzbrojeniem.

Dużą rolę w rozgrywce grają wszczepy, które możemy instalować u tzw. ripperdoków. Zwiększają one nasze możliwości, m.in. dając supersiłę, możliwość spowolnienia czasu lub ostrza montowane na rękach. Gra cechuje się swobodą w kwestii dostępnych buildów – możemy stawiać czoła wrogom w otwartej walce, używać broni palnej, białej, hakować wszczepy przeciwników, przekradać się obok nich lub negocjować z bohaterami niezależnymi by zapewnić sobie bezpieczne przejście.

Ostatnia modyfikacja 13 listopada 2023

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Orion: 18+