Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Persian Wars (PC)

Persian Wars PC

Strategia czasu rzeczywistego posiadająca wiele elementów typowych dla gier przygodowych. Gracze obejmują tu pieczę nad jedną z trzech nacji stających do boju o legendarny Pierścień Króla Salomona.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Persian Wars (PC)

producent: Akella

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8czerwca2001

15marca2002

pudełko PL

Persian Wars to strategia czasu rzeczywistego posiadająca wiele interesujących elementów typowych dla gier przygodowych. Jej akcja rozpoczyna się gdy z niebios spada na ziemię Pierścień Króla Salomona, przedmiot kryjący w sobie potężną i niesamowitą moc. Człowiek będący w jego posiadaniu z łatwością mógłby władać światem. Wieść o tym wydarzeniu szybko się rozchodzi i trzy plemiona pałające żądzą władzy wyruszają w krwawą podróż, celem zdobycia magicznego przedmiotu. Do dyspozycji gracza zostały oddane trzy całkowicie odmienne nacje: piękne i nieokiełznane Amazonki, twardzi Beduini oraz padlinożerne kreatury zwane Ghulami.

Gracz obejmuje pieczę nad jednym z wojowniczych narodów, mając na celu prawidłową rozbudowę zaplecza gospodarczego oraz militarnego, co umożliwi zwycięstwo w wyścigu po niebiański artefakt. Do zbudowania jest ponad 200. różnego rodzaju budowli. Każda z nacji posiada inny styl architektoniczny. W trakcie gry będzie można dowodzić ponad 90. różnymi jednostkami wojskowymi: powietrznymi, wodnymi i lądowymi. Za ich pomocą toczyć będziemy widowiskowe bitwy, w których wezmą również udział istoty magiczne. Warto oszczędzać swoje oddziały biorące udział w walce, gdyż ich doświadczenie wzrasta z misji na misję. Gra odznacza się dobrą oprawą audiowizualną oraz wciągającą fabułą. Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym.

  • Nieliniowa kampania główna oraz cztery dodatkowe pomniejsze kampanie.
  • Zależności ekonomiczno-gospodarcze, opcje taktycznego planowania i toczenia walk.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 174 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Persian Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Persian Wars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM

Persian Wars - recenzja gry
Persian Wars - recenzja gry

Recenzja 28 marca 2002, 10:05

Tak oto malowniczo, tajemniczo i mile dla ucha rozpoczął przygody Sindbada Żeglarza Bolesław Leśmian –czas już pewien temu. Oczywiście przygody Sindbada nie tylko naszym bajkopisarzom dały natchnienie i przesłoniły ich oczy marzeniem o wielkiej przygodzie, pięknych pałacach i ponętnych księżniczkach oraz nie mniej seksownych ich dwórkach. Koniec końców któż by się wzbraniał przed śniadej cery młodą dziewczyną, odzianą w dwa gramy jedwabiu i rozgrzaną po koniuszki włosków myślą o zaopiekowaniu się bohaterem? Bohaterem jakże utrudzonym zdobyciem kolejnego skarbu i przygnębionego utratą swoich kilkudziesięciu, poległych w pracy, kompanów. Mało kto.