Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

11. Oculus Rift - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 11. Gry o tematyce Oculus Rift na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Cloudlands: VR Minigolf
Cloudlands: VR Minigolf

Symulacje 5 kwietnia 2016

Stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra niezależnego studia Futuretown, której zasady nawiązują do klasycznego minigolfa, jednak miejscem akcji jest fantastyczny, unoszący się w przestworzach archipelag. Jak na minigolfa przystało, cała zabawa koncentruje się na próbach trafienia piłką do dołka ulokowanego na końcu toru, a zadanie to utrudniają nam porozmieszczane na nim przeszkody.

Floor Plan
Floor Plan

Logiczne 26 czerwca 2016

Oryginalna gra logiczna studia Turbo Button, zaprojektowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. W grze Floor Plan wcielamy się w rolę nieszczęśnika, który utknął w zepsutej windzie, a na jego barkach spoczywa zadanie naprawy urządzenia i ucieczki z tego klaustrofobicznego pomieszczenia. Cała akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, zaś gracz nie ma możliwości poruszania się i może jedynie rozglądać się przy pomocy ruchów głowy.

I Expect You to Die
I Expect You to Die

Logiczne 6 grudnia 2016

Stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna autorstwa niezależnego, amerykańskiego studia Schell Games. W grze wcielamy się w postać szpiega, którego zadaniem jest wydostanie się cało z pełnych pułapek pomieszczeń. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszoosobowej, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązania licznych łamigłówek, zrealizowanych w konwencji podgatunku "escape room". Podczas zabawy protagonista musi np.

Wrath of Loki VR Adventure
Wrath of Loki VR Adventure

Przygodowe 31 sierpnia 2016

Opracowana przez rodzime studio The House of Fables z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami. Fabuła Wrath of Loki osadzona została w Asgardzie, siedzibie bóstw z mitologii nordyckiej. Podczas zabawy wcielamy się w boga piorunów Thora, którego zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Lokiego przed wywołaniem Ragnaroku, czyli końca świata. W tym celu nasz protagonista musi odnaleźć obdarzony boską mocą róg Heimdalla.

Wilson's Heart
Wilson's Heart

Przygodowe 25 kwietnia 2017

Utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego gra przygodowa studia Twisted Pixel. Akcja Wilson’s Heart osadzona została w latach 40. XX wieku, a podczas zabawy wcielamy się w weterana I wojny światowej, który budzi się przywiązany do łóżka w opuszczonym skrzydle szpitala. Jedyne co miało nas spotkać to operacja serca, jednak na skutek niewyjaśnionych wydarzeń zostało ono zastąpione sztucznym urządzeniem.

X Rebirth VR Edition
X Rebirth VR Edition

Symulacje 7 grudnia 2017

Specjalna wersja kosmicznego symulatora z 2013 roku, opracowana przez studio Egosoft z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Podobnie jak w pierwowzorze, akcja X Rebirth VR Edition toczy się wiele lat po wydarzeniach opisanych w poprzednich odsłonach cyklu, zaś gracz wciela się w postać kosmicznego awanturnika, który trafiając na trop nadużyć jednej z rządzących frakcji, wplątuje się w skomplikowaną polityczną intrygę.

Tethered
Tethered

Strategiczne 27 lutego 2017

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra strategiczna, będąca debiutancką produkcją studia Secret Sorcery. W grze Tethered wcielamy się w rolę duchowego przywódcy niewielkich stworzonek zwanych Peeps, mieszkających na podniebnym archipelagu. Podczas gdy w dzień stworki pracują i rozwijają swoje małe społeczeństwo, zbierając jedzenie i zapewniające energię duchową kryształy, nocą skupiają się głównie na obronie swojej osady przed atakującymi po zmroku ślimakami.

Anamorphine
Anamorphine

Przygodowe 31 lipca 2018

Eksploracyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w Tylera, czyli młodego mężczyznę zmagającego się z poczuciem winy. Muzyczna kariera jego żony legła bowiem w gruzach, a on w żaden sposób nie jest w stanie jej pomóc. Bohater ucieka więc w świat wspomnień, przeżywając na nowo najważniejsze momenty ze swojego życia.

Manifest 99
Manifest 99

Przygodowe 12 września 2017

Gra przygodowa opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. W trakcie rozgrywki trafiamy na pokład pociągu mknącego przez zaświaty, a naszym głównym zadaniem jest pomóc innym pasażerom dotrzeć do celu ich podróży.

Gungrave VR
Gungrave VR

Akcji 6 marca 2019

Rozbudowana i odświeżona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej wersja gry akcji Gungrave, która zadebiutowała w 2002 roku na konsoli PlayStation 2. Fabuła gry obejmuje zarówno historię znaną z pierwowzoru, jak i szereg zupełnie nowych wątków i przenosi nas do futurystycznego miasta, w którym kwitnie przestępczość, a rządy twardej ręki sprawuje organizacja Millennion.

PixelJunk VR Dead Hungry
PixelJunk VR Dead Hungry

Zręcznościowe 6 grudnia 2016

Dynamiczna gra zręcznościowa opracowana przez studio Q-Games. Gracz wciela się w pracownika food trucka – jego zadaniem jest przygotowywanie posiłków dla atakujących go hord zombie, gdyż po nakarmieniu na powrót stają się oni ludźmi. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP) – kiedy stworzone przez nas danie jest już gotowe, rzucamy nim w kierunku jednego z żywych trupów, a on po przemianie w człowieka ucieka nam sprzed oczu.

Shooty Fruity
Shooty Fruity

Akcji 20 grudnia 2017

Nieskomplikowany FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej przez duet zespołów nDreams oraz Near Light. Gracz wciela się w pracownika sklepu Super Megamart, który musi stawić czoła armii zmutowanych, agresywnych owoców pokroju przerośniętych arbuzów, limonek kamikaze czy cytryn ninja.

Stand Out: VR Battle Royale
Stand Out: VR Battle Royale

Akcji 17 maja 2019

Multiplayerowy FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Sednem gry są zmagania oparte na zasadach battle royale. W trakcie zabawy trafiamy więc na rozległą wyspę, gdzie walczymy o przetrwanie z innymi graczami aż do momentu, w którym na placu boju pozostanie jedna osoba.

Blasters of the Universe
Blasters of the Universe

Akcji 31 sierpnia 2017

Strzelanka wykorzystująca gogle rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy przenosimy się do świata VR opanowanego przez złego Alwyna. Tytuł zrealizowano w konwencji bullet hell, co oznacza, że w naszą stronę zazwyczaj leci mnóstwo pocisków.

Transference
Transference

Przygodowe 18 września 2018

Gra przygodowa utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, opracowana przez zespół FunHouse (dywizję studia Ubisoft Montreal) we współpracy z firmą SpectreVision. Tytuł pojawił się na kilku platformach, aczkolwiek tylko wersje na pecety i PlayStation 4 wykorzystują gogle wirtualnej rzeczywistości i dedykowane kontrolery ruchowe. W Transference podejmujemy się rozwikłania zagadki skrywanej przez pewną rodzinę, której członkowie zmagają się z rozmaitymi obsesjami.

Sprint Vector
Sprint Vector

Zręcznościowe 8 lutego 2018

Stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych pierwszoosobowa gra zręcznościowa studia Survios, będąca swoistą hybrydą platformówki i wyścigów. W grze Sprint Vector wcielamy się w role sportowców biorących udział w tytułowych zawodach, a nad przebiegiem zmagań czuwa tajemniczy Mr. Entertainment, którego dynamiczny komentarz urozmaica kolejne wyścigi.

Gunheart
Gunheart

Akcji 4 czerwca 2018

Pierwszoosobowa strzelanina zaprojektowana z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości. W Gunheart gracze trafiają na powierzchnię egzotycznej planety, gdzie kontrolują roboty bojowe i zarabiają na życie jako łowcy nagród. Sednem rozgrywki są dynamiczne starcia z licznymi przeciwnikami, w tym potężnymi bossami. W walce wykorzystujemy futurystyczny arsenał, w którym znalazły się m.in. wyrzutnie dysków odbijających się od ścian, pistolety i kusze.

Infinite Mini Golf
Infinite Mini Golf

Sportowe 25 lipca 2017

Stworzona głównie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowa gra sportowa autorstwa ZEN Studios, stanowiąca kontynuację wydanej w 2010 roku gry Planet Minigolf. Opisywana produkcja prezentuje mocno zręcznościowe podejście do popularnego golfa, choć podczas zabawy nie liczą się tylko i wyłącznie szybkie palce.

Perfect
Perfect

Przygodowe 16 grudnia 2016

Stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra eksploracyjna autorstwa brytyjskiego studia nDreams. Gra Perfect nie oferuje żadnej warstwy fabularnej, pozwalając jedynie przenieść się do trzech zróżnicowanych, wirtualnych środowisk, które podczas zabawy możemy swobodnie odkrywać. W trakcie gry zwiedzamy skąpaną w promieniach słońca tropikalną plażę, wysokie górskie szczyty, a także ośnieżoną dolinę, nad którą malowniczo rysuje się zorza polarna.

Homebound
Homebound

Akcji 16 lutego 2017

Przygodowa gra akcji opracowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości, korzystająca z technologii Unreal Engine 4. W Homebound wcielamy się w astronautę przebywającego na stacji kosmicznej, na której dochodzi do katastrofy. Najpierw zmuszeni jesteśmy do poradzenia sobie na orbicie ziemskiej, potem stajemy twarzą w twarz z zagrożeniami związanymi z wchodzeniem w atmosferę, a na końcu czeka na nas awaryjne lądowanie.

Carnival Games VR
Carnival Games VR

Zręcznościowe 28 października 2016

Kolejna odsłona rozwijanej przez studio Cat Daddy Games zręcznościowej serii Carnival Games, stworzona tym razem z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Weeping Doll
Weeping Doll

Przygodowe prace wstrzymane

Horror wzbogacony elementami zapożyczonymi z gatunku gier logicznych, stworzony przez chińskie studio TianShe Media. Gracz wciela się w rolę pokojówki, której zadaniem jest rozwikłanie zagadki kryjącej się za tajemniczym zaginięciem mieszkańców wiktoriańskiej rezydencji.

MyDream
MyDream

Akcji 20 kwietnia 2018

MyDream to gra studia MyDream Interactive. Rozgrywka opiera się na kształtowaniu świata w stylu znanym z najpopularniejszych sandboksowych tytułów. Gracze mają niemal nieograniczoną swobodę w modyfikowaniu wokselowego środowiska. Rozgrywka dodatkowo została wzbogacona o elementy RPG. Choć gra zaczynała jako tytuł sieciowy, została po latach porzucona przez deweloperów, którzy jednak pozostawili graczom możliwość zabawy offline.

Windlands 2
Windlands 2

Akcji 12 września 2018

Przygodowa gra akcji, w której gracze zajmują się eksploracją i walką z potężnymi tytanami. Produkcja została przygotowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.