Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Operation Flashpoint: Elite (XBOX)
OkładkaOperation Flashpoint: Elite (XBOX)

Operation Flashpoint: Elite XBOX

Operation Flashpoint: Cold War Crisis, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, w wersji na Xboxa. Mamy do czynienia z kampanią z oryginału, 14 nowymi misjami, a także z edytorem map.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operation Flashpoint: Elite Premiera XBOX

28października2005

producent: Bohemia Interactive Studio wydawca: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Operation Flashpoint: Cold War Crisis to jedna z najlepszych wojennych gier akcji w historii PC, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród. Mimo że od czasu premiery pecetowej minęły już cztery lata, postanowiono przenieść ją na konsole Xbox, a podjęła się tego ta sama firma, która stworzyła podstawową wersję - Bohemia Interactive.

Rozgrywka przenosi nas do roku 1985, w którym to wciąż odczuwalne są skutki Zimnej Wojny. Gwoli wyjaśnienia, jest to określenie stosunków pomiędzy państwami zachodnimi a blokiem socjalistycznym. Za jej początek uważa się wystąpienie Winstona Churchilla w Fulton (USA) 5 marca 1946 r., który opowiedział się przeciwko komunizmowi i nazwał podział świata "żelazną kurtyną". Sama gra zahacza o rządy Michaiła Gorbaczowa, które nie podobają się wysoko postawionemu generałowi Związku Radzieckiego. Postanawia on na własną rękę prowadzić politykę zagraniczną swojego imperium. Tym samym doprowadza do buntu na fikcyjnej wyspie Mladen. Między innymi my (jako amerykański żołnierz) stajemy przed zadaniem przywrócenia tam pokoju.

Operation Flashpoint: Cold War Crisis jest nazywany popularnie symulatorem żołnierza. Autorzy dokładnie odwzorowali klimat panujący na polu bitwy, a osiągnęli to między innymi poprzez umieszczenie prawdziwych rodzajów broni (karabin M-16, wyrzutnia rakiet, karabin maszynowy M-60, karabin snajperski M-21, różnorakie miny i granaty) i pojazdów (helikopter UH-60 Blackhawk, samolot A-10 Thunderbolt, jeep UAZ469b, czołg M1A1 Abrams i inne). Atmosferę prawdziwego pola walki potęgują realistyczny model fizyczny oraz liczone w czasie rzeczywistym oświetlenie i warunki pogodowe (gwiazdy układają się w realne konstelacje - możemy spokojnie sobie nimi pomóc podczas nawigacji). Poza tym nie ograniczają nas żadne niewidzialne ściany. Możemy poruszać się w dowolnym kierunku bez ograniczeń, bez przerw na ładowanie się terenu. Na wroga polujemy albo patrząc z oczu bohatera, albo z kamery ustawionej tuż za jego plecami.

Grę zaczynamy jako szeregowy, jednak z czasem awansujemy na wyższe stanowiska, aby w końcu stanąć na czele oddziału i poprowadzić podwładnych do boju. Współpracę żołnierzy możemy przećwiczyć także w trybie multiplayer (przez Xbox Live). Xboxowa Operation Flashpoint: Cold War Crisis zawiera kampanię z oryginału, 14 dodatkowych misji (w tym przeznaczone do multiplayera) oraz edytor map.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Operation Flashpoint: Elite

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Operation Flashpoint: Elite Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • Xbox Live
  • dodatkowo (XBOX): link-kabel