Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitch
Okładka One Step from Eden (PC)

One Step from Eden

Gra strategiczna, w której zabawa toczy się w czasie rzeczywistym i ma dynamiczny, zręcznościowy charakter. One Step from Eden łączy w sobie szereg mechanik typowych dla karcianek i gatunku roguelike. Za opracowanie gry odpowiada deweloper Thomas Moon Kang.

Strategiczne | fantasy | science fiction | roguelike | karciane | elementy zręcznościowe | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka One Step from Eden (PC)

data premiery gry:

26mar2020

PC Switch

One Step From Eden to gra strategiczna z elementami karcianki oraz roguelike. Produkcja jest kontynuacją cyklu zapoczątkowanego w 2009 roku. Tytuł pozwala graczom toczyć taktyczne pojedynki z komputerem lub innym użytkownikiem. Za jego stworzenie odpowiada Thomas Moon Kang (ze wsparciem innych deweloperów). Obowiązki wydawcy wzięły na swoje barki firmy Humble Bundle i Maple Whispering Limited.

Mechanika

W One Step From Eden rozgrywka polega na toczeniu starć z przeciwnikami sterowanymi przez komputer lub innego gracza. Świat gry obserwujemy z boku (z tzw. perspektywy side-scrollowej). Walki toczą się w czasie rzeczywistym, na planszy podzielonej na kwadratowe pola – możemy swobodnie poruszać naszą postać na boki, w górę i w dół, by unikać ataków przeciwnika lub wypracować sobie lepszą pozycję do kontry.

Wachlarz dostępnych możliwości i zdolności specjalnych jest uzależniony od wybranej postaci (produkcja oferuje kilku różnych bohaterów) i posiadanych kart – w grze znajdziemy kilkaset czarów, podobną liczbę odmiennych wrogów (w tym potężnych bossów, stanowiących wyjątkowe wyzwanie) i ponad sto przedmiotów, które zwiększają możliwości postaci gracza. Zdolności można łączyć w potężne kombinacje. Znaczenie dla starcia może mieć także plansza, na której walczymy (zestawy lokacji są generowane losowo).

W miarę postępów w rozgrywce dokonujemy wyborów i zdobywamy nowe karty, co umożliwia radzenie sobie z coraz cięższymi wyzwaniami.

Tryby gry

W One Step From Eden możemy grać samotnie albo z innymi. W trybie single player wybieramy kolejne lokacje, na których będziemy walczyć, dzięki specjalnemu drzewku, starając się dojść jak najdalej. Jeśli chodzi o zabawę z innymi, to produkcja oferuje lokalny moduł multiplayer (gramy na wspólnym ekranie, kooperacyjnie lub przeciwko sobie).

Kwestie techniczne

Gra One Step From Eden posiada przyjemną dwuwymiarową oprawę graficzną, która została wykonana w stylistyce retro (tzw. pixel art). Mamy tutaj komiksowe projekty postaci (przywodzą na myśl skojarzenia z mangą i anime), a także sporo pastelowych barw. Całość jest spójna, dobrze animowana i może się podobać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Wymagania wiekowe One Step from Eden

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe One Step from Eden

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch