Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka Odludzie (PC)
OkładkaOdludzie (PC)

Odludzie

Odludzie to realistyczny survival od debiutującego polskiego studia VeCube. Ta niezależna produkcja rzuca bohatera w sam środek Bieszczad, zmuszając do walki o przetrwanie w podkarpackich lasach. W odróżnieniu od wielu survivali, Odludzie oferuje warstwę fabularną.

Symulacje | FPP | survival | polskie | indie | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Odludzie Premiera

2021

PC PS4 XONE

Gry podobne do Odludzie

The Forest

Green Hell

The Long Dark

Odludzie to pierwszoosobowy survival stworzony przez niezależne polskie studio VeCube. Tytuł rozpoczął życie jako jednoosobowy projekt miłośnika Bieszczad, który zaangażował do prac kolejnych twórców.

Fabuła

Akcja Odludzia rozgrywa się w Bieszczadach, gdzie rozbija się szybowiec głównego bohatera. Po odzyskaniu przytomności nasza postać odkrywa, że jej telefon oraz radio zostały zniszczone. Z dala od cywilizacji i niezdolny do wezwania pomocy, bohater nie ma innego wyboru, jak rozpocząć długą wędrówkę przez podkarpacką głuszę, która wystawi go na ciężką próbę.

Mechanika

Odludzie korzysta ze schematu rozgrywki wypracowanego przez wcześniejsze gry survivalowe z widokiem FPP. Trafiamy więc do podkarpackich lasów i staramy się zadbać o podstawowe potrzeby bohatera. Musimy zdobywać wodę i pożywienie, jak również materiały niezbędne do wytworzenia prymitywnych narzędzi. Te pozwolą choćby na skonstruowanie szałasu, kładek oraz drabin, które ułatwią przetrwanie w dziczy. W grze znajdziemy kilkanaście lokacji, a w nich wiele gatunków roślin oraz zwierząt. Te ostatnie będziemy mogli upolować, aczkolwiek niektóre będą również stanowiły spore zagrożenie dla bohatera. Zabawę urozmaica dynamiczny system pogody, która ma istotny wpływ na rozgrywkę.

Tryby gry

Odludzie skupia się na kampanii fabularnej dla jednego gracza, nie oferując żadnej formy zabawy wieloosobowej.

Kwestie techniczne

Twórcy Odludzia położyli nacisk na realizm, co przejawia się w szczegółowej oprawie wizualnej oraz pieczołowicie przygotowanych animacjach. Autorzy skorzystali z technologii Unreal Engine 4 i wiernie odwzorowali okolice podkarpackich lasów. Zadbano też o odpowiednie udźwiękowienie gry, na które składa się ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Michała Ratkowskiego (UBOAT, 60 Seconds!)

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Odludzie: 16+

PC
PS4
XONE