Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4PCXONE
Okładka Odludzie (PS4)

Odludzie

Odludzie to realistyczny survival od debiutującego polskiego studia VeCube. Ta niezależna produkcja rzuca bohatera w sam środek Bieszczad, zmuszając do walki o przetrwanie w podkarpackich lasach. W odróżnieniu od wielu survivali, Odludzie oferuje warstwę fabularną.

Symulacje | FPP | survival | polskie | indie | crafting

Okładka Odludzie (PS4)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Odludzie to pierwszoosobowy survival stworzony przez niezależne polskie studio VeCube. Tytuł rozpoczął życie jako jednoosobowy projekt miłośnika Bieszczad, który zaangażował do prac kolejnych twórców.

Fabuła

Akcja Odludzia rozgrywa się w Bieszczadach, gdzie rozbija się szybowiec głównego bohatera. Po odzyskaniu przytomności nasza postać odkrywa, że jej telefon oraz radio zostały zniszczone. Z dala od cywilizacji i niezdolny do wezwania pomocy, bohater nie ma innego wyboru, jak rozpocząć długą wędrówkę przez podkarpacką głuszę, która wystawi go na ciężką próbę.

Mechanika

Odludzie korzysta ze schematu rozgrywki wypracowanego przez wcześniejsze gry survivalowe z widokiem FPP. Trafiamy więc do podkarpackich lasów i staramy się zadbać o podstawowe potrzeby bohatera. Musimy zdobywać wodę i pożywienie, jak również materiały niezbędne do wytworzenia prymitywnych narzędzi. Te pozwolą choćby na skonstruowanie szałasu, kładek oraz drabin, które ułatwią przetrwanie w dziczy. W grze znajdziemy kilkanaście lokacji, a w nich wiele gatunków roślin oraz zwierząt. Te ostatnie będziemy mogli upolować, aczkolwiek niektóre będą również stanowiły spore zagrożenie dla bohatera. Zabawę urozmaica dynamiczny system pogody, która ma istotny wpływ na rozgrywkę.

Tryby gry

Odludzie skupia się na kampanii fabularnej dla jednego gracza, nie oferując żadnej formy zabawy wieloosobowej.

Kwestie techniczne

Twórcy Odludzia położyli nacisk na realizm, co przejawia się w szczegółowej oprawie wizualnej oraz pieczołowicie przygotowanych animacjach. Autorzy skorzystali z technologii Unreal Engine 4 i wiernie odwzorowali okolice podkarpackich lasów. Zadbano też o odpowiednie udźwiękowienie gry, na które składa się ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Michała Ratkowskiego (UBOAT, 60 Seconds!)

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Gry podobne do Odludzie

Wymagania wiekowe Odludzie

16+

Polski survival Odludzie na nowych screenach
Polski survival Odludzie na nowych screenach

wiadomość24 lipca 2020

Polskie studio VeCube wypuściło nowe screeny z projektu Odludzie, czyli gry survivalowej, której akcja toczy się w Bieszczadach.

Pierwszy zwiastun Odludzia - polskiego survivalu w Bieszczadach
Pierwszy zwiastun Odludzia - polskiego survivalu w Bieszczadach

wiadomość18 listopada 2019

Studio VeCube zaprezentowało pierwszy zwiastun Odludzia - survivalu zabierającego graczy do podkarpackich lasów. Produkcja wkrótce trafi do serwisu wspieram.to i ma przyciągnąć graczy realizmem oraz interesującą fabułą.

PC
PS4
XONE