Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka No Man's Land: Fight For Your Rights! (PC)

No Man's Land: Walcz o swoje prawa! PC

No Man's Land: Fight For Your Rights!

No Man's Land to strategia czasu rzeczywistego, w której niemiecki producent Related Designs dał możliwość wszystkim graczom na przeżycie 300 lat wielkiej kolonizacji kontynentu amerykańskiego (od roku 1600 do 1900).

Strategiczne | RTS | kolonizacyjne

PC Windows
Okładka No Man's Land: Fight For Your Rights! (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14sierpnia2003

15października2004

pudełko PL

No Man's Land to strategia czasu rzeczywistego, w której niemiecki producent Related Designs, umożliwił wszystkim graczom przeżycie 300 lat wielkiej kolonizacji kontynentu amerykańskiego (od roku 1600 do 1900). Na wszystkich chętnych czeka tu 30 misji składających się na trzy duże kampanie, w których można opowiedzieć się po stronie jednej z sześciu stron konfliktu (każda grupa posiada swoje specyficzne cechy): Anglików, osadników, amerykańskich patriotów, Hiszpanów oraz Indian zamieszkujących prerię i lasy. Każda z misji w mniejszym lub większym stopniu oparta jest na historycznych wydarzeniach, a jednostki którymi dowodzimy charakteryzowane są przez szereg cech bojowych, między innymi: morale, doświadczenie oraz zdolność do poruszania się w terenie.

Gra uwzględnia postęp technologiczny i naukowy jaki następował w latach 1600 – 1900, dlatego też z czasem gracze będą mieli dostęp do nowego typu jednostek. W grze został wykorzystany silnik graficzny umożliwiający m.in. użycie funkcji „zoom” (możliwość dowolnego oddalania i przybliżania widoku, gra toczy się zarówno w dzień jak i w nocy), a rozgrywkę dodatkowo wydłuża zaimplementowany generator map oraz tryb multiplayer z możliwością gry za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 8.245 / 10 na podstawie 489 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do No Man's Land: Walcz o swoje prawa!

Klasyfikacja PEGI No Man's Land: Walcz o swoje prawa!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe No Man's Land: Walcz o swoje prawa!

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1.2 GHz, 256 MB RAM, 32 MB karta grafiki (GeForce 3 lub lepsza)

No Man's Land: Fight For Your Rights! - recenzja gry

Recenzja 23 czerwca 2004, 11:08

Ale trzeba przyznać, że akurat w kwestii żywności Indianie są w całkiem niezłej sytuacji. W okolicy ich osady kręcą się zazwyczaj stada bawołów lub przynajmniej koni, które można zabić i zjeść. Te ostatnie jednakże przydają się nie tylko jako pożywienie – nic nie stoi na przeszkodzie, by złapać kilka i osiodłać, a potem wykorzystać w walce. Tacy Hiszpanie muszą się co prawda najpierw tego nauczyć i nie każdy z nich może wsiąść na wierzchowca, ale już Indianie radzą sobie z tym bez większych problemów. Indianie również, mimo że pod względem technologicznym niewątpliwie ustępują przybyszom z Europy, posiadają kilka całkiem interesujących umiejętności. Mogą na przykład pływać – a naprawdę się to przydaje, gdy wróg swoją osadę otoczył palisadą i dodatkowo ustawił wieże strażnicze, nie zabezpieczając się jednocześnie od strony rzeki. Dodając do tego możliwość ukrycia się i tym samym uczynienia na jakiś czas niewidzialnym, można zauważyć wyraźnie, że Indianie nie są wcale pokrzywdzeni i naprawdę potrafią tłuc swoich przeciwników. Ale trzeba przy tym naturalnie dodać, że nie są wcale jedyną stroną konfliktu, która posiada pewne szczególne umiejętności – każda ma charakterystyczne dla siebie cechy i udogodnienia.