Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4
Okładka MX Nitro (PC)
OkładkaMX Nitro (PC)

MX Nitro

Zwariowane wyścigi motocrossowe, opracowane przez studio Saber Interactive. Gracze biorą udział w zmaganiach na ponad 40 zróżnicowanych trasach, dosiadając rozmaitych motocykli terenowych.

Zręcznościowe | motocyklowe | motocross

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MX Nitro Premiera

14lut2017

PC PS4 XONE

MX Nitro to zwariowane wyścigi motocrossowe, opracowane przez studio Saber Interactive. Jest to pierwsze spotkanie tego zespołu z gatunkiem – dotychczas w ich portfolio znajdowały się gry akcji, na czele z Timeshift oraz Inversion. Produkcja została wydana między innymi na platformie PC, XONE i PS4.

Mechanika

Jak sugeruje tytuł, w MX Nitro dosiadamy rozmaitych motocykli terenowych, biorąc udział w wyścigach na ponad 40 zróżnicowanych trasach. Akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej, a w zależności od wybranego wariantu rozgrywki celem naszych zmagań może być przekroczenie linii mety na pierwszym miejscu bądź zdobycie przewagi punktowej nad rywalami. Oprócz standardowych zawodów, test dla naszych umiejętności stanowią bezpośrednie pojedynki z 13 bossami. Na torach roi się od skoczni, toteż w trakcie wyścigów możemy wykonywać ponad 55 efektownych sztuczek – wśród nich pojawia się california roll, tsunami, coffin czy nieśmiertelny backflip. Nasze poczynania nie tylko są na bieżąco monitorowane przez system punktacji, lecz także znajdują odzwierciedlenie w ilości zdobywanego podtlenku azotu.

Kluczem do sukcesu jest bowiem odpowiednie gospodarowanie tytułowym nitro – swoisty „dopalacz” pozwala na błyskawiczne zwiększenie prędkości oraz na przyspieszenie wykonywanej sztuczki lub szybki podjazd pod strome zbocze. Nie należy oczywiście zapominać o właściwym balansowaniu – przechylenie zawodnika do przodu w trakcie zjazdu ze wzniesienia może zaowocować przykrym w skutkach fikołkiem przez kierownicę. Niemniej, jakkolwiek skomplikowanie by to nie brzmiało, opisywana tutaj produkcja jest typową zręcznościówką. Warto również nadmienić, że wygląd i osiągi motocykla oraz strój zawodnika możemy dostosować do indywidualnych preferencji w miarę odnoszonych sukcesów odblokowujemy specjalne skórki, a także mechaniczne ulepszenia dla naszego jednośladu.

Tryby gry

W MX Nitro na platformie PC, XONE i PS4 grać można zarówno w pojedynkę, jak i rywalizując z innymi. Rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza towarzyszy specyficzny multiplayer, w którym możemy zmierzyć się z „duchami” zawodników z całego świata.

Kwestie techniczne

MX Nitro cechuje się przyzwoitej jakości trójwymiarową oprawą graficzną. Z dbałością o detale odtworzono poszczególne motocykle i stroje zawodników, a i otoczenie potrafi przykuć uwagę (co tyczy się zwłaszcza bujnej roślinności porastającej niektóre trasy). Nad całością czuwa zaawansowany silnik fizyczny, dzięki któremu m.in. w momencie kraksy ciało zawodnika w efektowny sposób ląduje na podłożu, nieraz odbijając się od niego przez dłuższą chwilę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe MX Nitro: Odpowiednia dla każdego wieku.

MX Nitro Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E6550 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GeForce GT 740 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10
PC
PS4
XONE