Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MisBits (PC)
OkładkaMisBits (PC)

MisBits PC

Nietypowa sieciowa gra akcji w modelu free-to-play. W MisBits gracze kontrolują zabawki w różnorodnych trybach gry (od wyścigów, przez wariację nt. piłki nożnej, po deathmatch), starając się zyskać przewagę nad przeciwnikami.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MisBits Premiera PC

anulowana

producent: Pow Wow Entertainment / Purple Lamp Studios wydawca: 3BD Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wczesna wersja gry MisBits od 5 marca do 15 sierpnia 2020 roku była dostępna w usłudze Steam Early Access. Z powodu kosztów produkcji i nikłego zainteresowania odbiorców projekt został anulowany.

MisBits jest sandboksową, przygodową grą akcji nastawioną w całości na rozgrywkę w trybie wieloosobowym. Gracze mogą rywalizować ze sobą, wcielając się w całą gamę odmiennych postaci, starając się zdobyć przewagę nad innymi. Za opracowanie tego tytułu odpowiadają firmy Pow Wow Entertainment i Purple Lamp Studios. Wydawcą jest 3BD Games.

Mechanika

MisBits to przygodowa gra akcji, w której świat obserwujemy zza pleców bohatera (mowa o tzw. kamerze TPP). Tytuł pozwala graczom eksplorować otwarte lokacje pełne różnego rodzaju szalonych skarbów i zagrożeń. Głównym zadaniem jest zdobycie przewagi nad innymi uczestnikami zabawy.

Tym, co wyróżnia MisBits na tle innych gier PvP jest fakt, że rywalizować możemy na różne sposoby. Miejsce dla siebie mają tu zarówno wojownicy, myśliciele, eksploratorzy, jak i ci, którzy lubują się w budowaniu (w tym względzie gra oferuje szereg elementów, które przywodzą na myśl skojarzenia np. z Minecraftem czy cyklem Dragon Quest Builders). W produkcji znajdziemy też liczne i zróżnicowane minigry, które zapewniają sporą dawkę dodatkowej zabawy.

Produkcja zapewnia też możliwość dostosowania wyglądu i możliwości swojego bohatera - możemy przede wszystkim wybrać z olbrzymiej liczby głów. W trakcie rozgrywki odnajdujemy z kolei różnorakie korpusy / zabawki - np. laleczkę voodoo, miniaturowy pojazd czy ciało gladiatora. Pojawiające się w grze zabawki różnią się nie tylko wyglądem, ale również specjalnymi umiejętnościami. Mogą one dotyczyć np. doprowadzenia do potężnej eksplozji, wyrzucenia haka do złapania przeciwnika, uderzenia z dużą siłą w ziemię, zamiany przeciwnika w ropuchę czy rozrzucenia min-pułapek. Specjalne ataki mają nieograniczoną liczbę aktywacji, ale po użyciu muszą się odnowić. W przerwach pomiędzy używaniem zabawek możemy sterować samą głową. Przewidziano też opcję kradzieży korpusów wykorzystywanych przez innych graczy.

Tryby gry

W MisBits możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest sieciowy tryb wieloosobowy. W pojedynczej rozgrywce może brać udział nawet do 50 graczy, w zależności od tego, na jaki rodzaj gry się zdecydujemy.

Głównymi trybami opartymi o współzawodnictwo są Deathmatch (zwykły lub drużynowy), Toy Hunters (polowanie na specjalną zabawkę i gracza, której jej dosiada) oraz Kick Brawl (odmiana piłki nożnej, w której oprócz kopania piłki możemy atakować innych graczy). MisBits oferuje też jednak spokojniejsze tryby - w trybie Playhouse przenosimy się do wielkiej lokacji będącej placem zabaw, w trybie Toybox możemy skorzystać z rozbudowanego edytora po to żeby zaprojektować własną minigrę lub zmodyfikować jeden z istniejących elementów gry (np. mapę), zaś w trybie Arcade przystępujemy do różnorakich minigier przygotowanych przez społeczność lub samych autorów gry.

Kwestie techniczne

MisBits posiada przyzwoitą trójwymiarową oprawę graficzną. Twórcy zastosowali bardzo kolorowy, uproszczony styl artystyczny, który budzi skojarzenia z filmami animowanymi pokroju Toy Story czy Shrek. Nie zapomniano również o sporej dawce humoru. Dzięki temu wszystkiemu gra prezentuje się atrakcyjnie, ma swój własny charakter, a równocześnie jej oprawa jest przejrzysta, co ułatwia orientowanie się w szalonej akcji na ekranie.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 8-48  

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

MisBits cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe MisBits: Odpowiednia dla każdego wieku.

MisBits Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4160 3.6 GHz / AMD A10-7850K 3.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit