Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mafioso (PC)

Mafioso PC

Stworzona przez polską firmę NAWAR strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, opowiadająca o współczesnych zorganizowanych grupach przestępczych. developerskiej NAWAR.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Mafioso (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mafioso to kolejna, po Demonic Speedway, gra pochodząca z polskiej firmy developerskiej NAWAR Ltd. Jest to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym z elementami RPG (przez twórców nazwana RTS SIM), opowiadająca o dzisiejszych zorganizowanych grupach przestępczych. Gracz ma okazję stać się liderem małego gangu i przekształcić go w ogromną organizację. Podczas kampanii, możemy wcielić się w lidera włoskiej, rosyjskiej lub japońskiej grupy przestępczej. Dużo większy wybór otrzymujemy podczas rozgrywki wieloosobowej (zarówno przez Internet, jak i przez sieć LAN), gdzie mamy dostęp do takich grup jak: włoska Cosa Nostra, chińska Triada, japońska Yakuza, karaibski Voodoo Clan, meksykańskie Cartel i rosyjskie Redfellas. Podczas rozgrywki pniemy się w hierarchii przestępczej walcząc z innymi gangami o prym na ulicach. Nie brakuje więc tak typowo gangsterskich zajęć jak: prostytucja, hazard, narkotyki (produkcja i dystrybucja marihuany oraz amfetaminy), fałszerstwa i wymuszenia, oraz morderstwa. Oczywiście nie wszystko robimy własnoręcznie, do wykonywania brudnej roboty mamy swoich ludzi, takich jak: oszuści, stręczyciele, zabójcy, fałszerze, czy ochroniarze. Dodatkowo, każdy z członków naszego gangu opisany jest trzynastoma umiejętnościami charakteryzującymi jego kwalifikacje. Gracz musi dbać o swoich ludzi, zaopatrując ich w kamizelki kuloodporne, broń i przyrządy potrzebne poszczególnym specjalistom, a w razie potrzemy osobiście wyciągając ich z opresji (np. gdy trafią do więzienia).

Przemoc i dążenie do celu po trupach nie jest jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu. W trakcie zabawy w Mafioso, możemy posługiwać się także pokojowymi pomysłami na rozwiązywanie konfliktów, czyli dyplomacją. W grze występuje bowiem system reputacji, który współdziała z możliwością przedsięwzięcia między gangsterskiej współpracy, ściągania haraczy, ustanawiania paktów o nieagresji, porozumień handlowych, przyjaźni i traktatów wojennych. Obszar gry zajmuje ponad 30 mil kwadratowych z setkami mieszkańców, ruchem ulicznym, cyklem dnia i nocy, oraz zmiennymi warunkami pogodowymi. Miasto starają się oczywiście chronić stróżowie prawa, którzy dodatkowo utrudniają życie naszej przestępczej organizacji. W świecie Mafioso napotykamy ponad 30 odmiennych budynków, takich jak domy publiczne, kluby nocne, restauracje i posterunki policji. Świat gry, wraz z jego elementami stanowi strategiczny czynnik wpływający na przebieg rozgrywki. Podczas wymiany ognia, nasi ludzie mogą się chować za przeszkodami terenowymi, a także prowadzić ostrzał z jadącego samochodu. Poza tym, Mafioso posiada nieliniową fabułę (do zakończenia prowadzi wiele dróg), a po zakończeniu scenariusza, gra nie kończy się. Nadal bowiem można prowadzić swoją wypracowaną podczas trybu single przestępczą działalność (podobnie jak niekończąca się rozgrywka w grach SimCity). Za graficzne odwzorowanie przebiegu rozgrywki odpowiada w pełni trójwymiarowy silnik graficzny „DigitalOmerta(TM) Game Engine.” (z dowolnie manipulowaną kamerą i zoomem), a każdą misję inauguruje komiksowe Intro.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 4.1 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mafioso

16+

Mafijne nowości na oficjalnej stronie gry Mafioso
Mafijne nowości na oficjalnej stronie gry Mafioso

wiadomość26 maja 2004

Mafioso – RTS z elementami gier RPG zapowiadane wcześniej na pierwszy kwartał 2004, zmieniło swoją datę premiery na rok 2005. W ramach pokuty, twórcy na oficjalnej stronie gry zaprezentowali nowe screenshoty.

Mafioso – kolejne demo Nawar Group

wiadomość17 marca 2004

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że w niedługim czasie w Internecie pojawi się demo gry Gun Warrior aka Gunfighter (vide odpowiedni news), której producentem jest polska firma Nawar Group. Dzisiaj zaś mamy dla czytelników naszego serwisu kolejne doniesienia pochodzące z siedziby tegoż właśnie studia. Otóż na łamach witryny grupy pojawiła się wiadomość o tym, że 3 maja w sieci ukaże się wersja demonstracyjna innego tytułu, nad którym obecnie pracują programiści zespołu. Chodzi tutaj mianowicie o grywalny prototyp RTSa Mafioso.

Polacy nie gęsi i swoje Mafioso mają

wiadomość24 listopada 2003

GTA, CSI: Crime Scene Investigation, True Crime: Streets Of L.A. - wszystkie te gry łączy jedno - fabuła dotyczy świata przestępczego. Teraz do tych tytułów zamierza dołączyć Mafioso, polska produkcja powstająca w firmie Nawar. Będzie to połączenie RTS z RPG, które na naszym rynku ukaże się w marcu przyszłego roku.