Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Boss: La Cosa Nostra (PC)
OkładkaThe Boss: La Cosa Nostra (PC)

The Boss: La Cosa Nostra PC

The Boss: La Cosa Nostra to gra będąca połączeniem RTS'a i symulacji. Gracz będzie miał w niej możliwość uczestniczenia w mrocznych wydarzeniach z życia mafii w Stanach Zjednoczonych.

Strategiczne | RTS | gangsterskie | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Boss: La Cosa Nostra Premiera PC

17maja2004

producent: Heksplex Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Boss: La Cosa Nostra

Mafia: The City of Lost Heaven

Chicago 1930

Gangland

The Boss : La Cosa Nostra, pierwotnie zwana The Reign of the Sicilians, to gra koreańskiego studia będąca połączeniem strategii czasu rzeczywistego, symulacji i elementów cRPG. Gracz ma pełną możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach z życia włoskiej mafii w USA (prohibicja, masakra w dniu św. Walentego, itd.) tworząc niejako na nowo historię zorganizowanej przestępczości w tym kraju. Twórcy La Cosa Nostra nastawili się na wierną zgodność z wydarzeniami historycznymi. Akcja gry rozgrywa się w latach 1920 – 1930, czyli czasie największej aktywności włoskiej mafii.

Wszystko rozpoczyna się w chwili gdy do Nowego Jorku przybywa młody Sycylijczyk, ale z racji swojego pochodzenia zmuszony jest egzystować w ramach najniższej warstwy społecznej. Po jakimś czasie wstępuje w szeregi jednej z tamtejszych organizacji przestępczych, jednakże okoliczności zmuszają go do przeniesienia się do Nowego Orleanu, gdzie szybko zyskuje silną pozycję w półświatku. Następnym przystankiem w gangsterskiej karierze rzeczonego osobnika jest ogarnięte prohibicją Chicago, które stwarza znakomite warunki do dalszego awansu w mafijnej hierarchii. Wreszcie przychodzi moment powrotu do „Wielkiego Jabłka” (Nowego Jorku) i objęcia funkcji ojca chrzestnego swojej macierzystej „rodziny”, celem rozprawienia się z konkurencją.

Głównym zadaniem użytkownika jest organizowanie i powiększanie własnej „grupy rodowej” oraz prowadzenie nielegalnego biznesu pod przykrywką interesów zgodnych z prawem. Ponieważ kampania oparta jest na autentycznych wydarzeniach związanych z działalnością mafii sycylijskiej w USA, zastosowano tzw. „system połączonych scenariuszy”, gdzie wynik zakończenia danej misji wpływa na wydarzenia które wystąpią w następnych.

  • Połączenie cech wielu gier strategicznych w dziedzinie zarządzania i symulacji.
  • 20 różnorodnych misji.
  • Mapy odpowiadające planom dziesięciu rzeczywistych miast w czasach kiedy toczy się dany scenariusz.
  • Dopracowana grafika 3D, efekty świetlne, itd.
  • Tryb multiplayer pozwalający na współzawodnictwo pomiędzy kilkoma graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 391 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Boss: La Cosa Nostra: 16+