Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS5
Okładka Lost Soul Aside (PS4)

Lost Soul Aside

Lost Soul Aside jest grą typu RPG akcji osadzoną w realiach z pogranicza fantasy i science fiction. Gracz, wcielając się w rolę rycerza należącego do elitarnego zakonu, musi stawić czoła bestiom, które przedarły się do jego świata.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | indie | RPG akcji

Okładka Lost Soul Aside (PS4)

data premiery gry:

2022

PS4 PS5
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Soul Aside jest produkcją typu action RPG. Jako źródła inspiracji jej twórcy, chińskie studio Ultizero Games, wskazują między innymi serię Ninja Gaiden i grę Final Fantasy XV. Zadaniem, jakie stoi przed graczem, wcielającym się w bohatera imieniem Kazer, jest nie tylko eliminacja potwrów, które przedarły się do jego świata, lecz także odkrycie powodów, jakie stały za atakiem.

Fabuła

Akcja Lost Soul Aside rozgrywa się w uniwersum, gdzie magia miesza się z futurystyczną technologią. Kilka lat po wielkiej wojnie, jaką rozpętały między sobą dwa zwaśnione królestwa, w świecie gry zapanował pokój. Nie trwał on jednak długo, gdyż nowe zagrożenie zaczęły stanowić przedzierające się do niego bestie. Gracz wciela się w rolę Kazera – kapitana elitarnego, wojennego zakonu, powołanego w celu walki z potworami. Uległ on wypadkowi, który zaowocował stałym połączeniem z jednym z najeźdźców – Areną. Bohater szybko odkrywa korzyści płynące z tego dziwnego układu, jednocześnie dowiadując się, że stwory wcale nie są tak prymitywnymi istotami, na jakie wyglądały – w trakcie rozgrywki poznajemy zatem motywy, które popchnęły je do ataku na świat protagonisty.

Mechanika

Lost Soul Aside to gra typu action RPG inspirowana Final Fantasy XV, ale czerpiąca również z Ninja Gaiden. Ciężar rozgrywki opiera się więc na dwóch filarach: eksploracji rozległych map oraz walce z przeciwnikami. Na wykonanie czekają tu zarówno zadania związane bezpośrednio z fabułą gry, jak i rozmaite poboczne aktywności; w odwiedzanych przez bohatera lokacjach spotkać można postacie niezależne, które często mają dla niego dodatkowe zlecenia. Eksplorację ułatwia możliwość latania, jaką Kazer zyskał dzięki fuzji z Areną – dzięki temu może dostać się w na pierwszy rzut oka niedostępne miejsca.

Sama walka stanowi nawiązanie do modelu opracowanego na potrzeby Final Fantasy XV. W szybkich i dynamicznych starciach korzystamy nie tylko z magii i miecza, lecz również ze zdobyczy futurystycznej technologii. Mimo całego dynamizmu, znalazło się tutaj miejsce na szczyptę taktyki. Przeciwnicy, którzy stają nam na drodze, to przede wszystkim rozmaite demoniczne istoty, choć nie brakuje tu starć z dobrze uzbrojonymi, ludzkimi rycerzami. Często przychodzi nam także walczyć z bossami, a ich pokonanie wymaga opracowania odrębnych strategii.

Kwestie techniczne

Przez pierwsze dwa lata produkcji Lost Soul Aside tworzone było wyłącznie przez jedną osobę. Autor – Yang Bing – początkowo korzystał z modeli dostępnych dla deweloperów pracujących na silniku Unreal Engine 4. Z czasem jednak zostały one zastąpione modelami przygotowanymi specjalnie na potrzeby gry, a zespół produkcyjny znacząco się rozrósł. Wykorzystana technologia zaowocowała nie tylko wysokiej jakości teksturami i modelami postaci, lecz także płynnymi animacjami i skomplikowanymi efektami cząsteczkowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lost Soul Aside

16+

Lost Soul Aside – imponujący zwiastun z gry akcji tworzonej przez jednego człowieka
Lost Soul Aside – imponujący zwiastun z gry akcji tworzonej przez jednego człowieka

wiadomość31 lipca 2016

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry akcji Lost Soul Aside. Filmik prezentuje się okazale, co jest zaskakujące, zważywszy że nad produkcją pracuje tylko jedna osoba.

PS4
PS5