Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2016, 11:40

autor: Adrian Werner

Lost Soul Aside – imponujący zwiastun z gry akcji tworzonej przez jednego człowieka

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun gry akcji Lost Soul Aside. Filmik prezentuje się okazale, co jest zaskakujące, zważywszy że nad produkcją pracuje tylko jedna osoba.

Ukazał się pierwszy zwiastun projektu Lost Soul Aside, czyli trzecioosobowej gry akcji, która powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4.0. Filmik prezentuje się imponująco, tym bardziej, że w rzeczywistości nad produkcją pracuje tylko jedna osoba – deweloper imieniem Bing Yang.

Autor jako główne źródła inspiracji podaje Final Fantasy XV i serię Ninja Gaiden, chcąc stworzyć produkcję, która połączy stylistykę i klimat pierwszej z tych gier z mechaniką walki wzorowaną na drugiej marce. Na razie Bing Yang nie podał planowanych platform docelowych, ale jako że wywodzi się z Korei Południowej, prawie na pewno znajdziemy wśród nich PC.

Obecnie Lost Soul Aside nie ma ustalonej daty premiery. Biorąc pod uwagę fakt, że nad grą pracuje tylko jedna osoba, całkiem możliwe, że tytuł nigdy nie ujrzy światła dziennego. Z drugiej jednak strony, autor poświęcił mu już dwa lata i to, co przez ten czas uzyskał, jest imponujące – więc może uda mu się dokończyć projekt samotnie lub też znaleźć osoby, które mu w tym pomogą.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4.0. - Lost Soul Aside – imponujący zwiastun z gry akcji tworzonej przez jednego człowieka - wiadomość - 2016-08-12
Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4.0.

Lost Soul Aside osadzone jest w uniwersum łączącym elementy fantasy z futurystycznymi technologiami. Akcja rozpocznie się kilka lat po zakończeniu wielkiej wojny dwóch królestw. Ludziom nie było dane jednak zaznać pokoju, gdyż wkrótce po wygaszeniu konfliktu do krainy zaczęły przybywać krwiożercze potwory.

My wcielimy się w rycerza imieniem Kazer, pełniącego rolę kapitana w powołanym do obrony ludzkości zakonie przypominającym Templariuszy. W wyniku wypadku jego ciało zostanie scalone z jednym z potworów i ku swojemu zaskoczeniu Kazer odkryje, że bestie w rzeczywistości są całkiem inteligentne, a ta, która stała się jego częścią, na imię ma Arena.

  1. Profil autora na Facebooku
  2. Profit autora na Twitterze

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej