Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Lobotomy Corporation (PC)

Lobotomy Corporation PC

Inspirowana m.in. filmami Cabin in the Woods oraz Warehouse 13 gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę… zarządcy potworów. Za stworzenie Lobotomy Corporation – Monster Management Simulation odpowiada niezależne studio Project Moon.

Strategiczne | ekonomiczne | roguelike | horror | 2D | humorystyczne | indie | side-scroll | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Lobotomy Corporation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16grudnia2016

wczesny dostęp

9kwietnia2018

9kwietnia2018

Steam

Przygotowane z myślą o PC Lobotomy Corporation – Monster Management Simulation jest nietypową grą strategiczną z elementami roguelike. Wcielamy się w niej w pracownika tytułowej firmy, który ma za zadanie nadzorować potwory żyjące w tajnym kompleksie. Produkcja jest inspirowana m.in. filmami Cabin in the Woods i Warehouse 13. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Project Moon.

Fabuła

Tytułowe Lobotomy Corporation jest firmą działającą w branży energetycznej. Zajmuje się wydobywaniem nieskończonej ilości entropii (źródła energii) z odizolowanych „anomalii” – potworów zamieszkujących kompleks – z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej do tego celu technologii. Gracz wciela się w administratora, któremu w pracy pomagają AI o imionach Angela oraz Sephira – to właśnie w głównej mierze poprzez dialogi z nimi popychana jest do przodu historia.

Mechanika

Lobotomy Corporation – Monster Management Simulation jest grą strategiczną, która pod pewnymi względami przypomina np. This War of Mine czy Fallout Shelter. Zadaniem gracza jest wydobywanie energii z „anomalii” i równoczesne dbanie o bezpieczeństwo podwładnych. Wymaga to uważnego obserwowania i badania każdego z potworów; w tym celu dobieramy personel i sposób działania, które najlepiej nadają się do danego zadania. Warto też odnotować, że ilość generowanej przez daną istotę energii jest uzależniona od warunków, w jakich żyje – na nie również mamy wpływ.

To jednak nie wszystko: potwory, które nadzorujemy są bardzo niebezpieczne. Niektóre z nich nie są zainteresowane pełnieniem roli generatora i próbują się uwolnić, korzystając przy tym z szerokiej gamy umiejętności – m.in. kontroli umysłu. Ucieczka maszkary oznacza chaos i problemy, które prowadzą do dalszych komplikacji (i jeszcze większego chaosu). Kłopoty powodują spadek morale zespołu, co może skutkować nieposłuszeństwem. Czasem konieczne może być… wysadzenie pewnej części kompleksu.

Tryby gry

Lobotomy Corporation – Monster Management Simulation posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Przygotowane z myślą o PC Lobotomy Corporation – Monster Management Simulation charakteryzuje się barwną, dwuwymiarową oprawą graficzną, która stylem nawiązuje do filmów animowanych. Grafice nie można odmówić pewnego uroku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Lobotomy Corporation

16+

Wymagania sprzętowe Lobotomy Corporation

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-3570 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 8.1