Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Knights of Light (PC)

Knights of Light PC

Gra RPG akcji, w której trafiamy do VII-wiecznego Iranu zaatakowanego przez Arabów pod wodzą Saladyna. Wcielając się w przedstawiciela jednego z walecznych plemion, bierzemy udział m.in. w kluczowej dla konfliktu bitwie pod Al-Kadisijją.

RPG | TPP | średniowiecze | sandbox | indie | historyczne | RPG akcji

PC Windows
Okładka Knights of Light (PC)

producent: Rumbling Games

wydawca: Rumbling Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29lutego2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Knights of Light jest grą RPG akcji opracowaną przez niezależne egipskie studio Rumbling Games. Pracując nad swą debiutancką produkcją, zespół inspirował się przede wszystkim dokonaniami firm CD Projekt RED oraz Ninja Theory.

Fabuła

Akcja gry Knights of Light toczy się w pierwszej połowie VII wieku, kiedy to Iran rządzony przez dynastię Sasanidów padł ofiarą ataku Arabów pod wodzą Saladyna. W 637 roku irańska armia poniosła dotkliwą klęskę w bitwie pod Al-Kadisijją, co nie tylko przechyliło szalę zwycięstwa na stronę agresorów, lecz również zaważyło na islamizacji tego regionu. Gracz wciela się w przedstawiciela jednego z walecznych plemion i uczestniczy w tych wydarzeniach, poznając szereg postaci historycznych; każdą z nich zaprezentowano jako osobę z własnymi przekonaniami – w grze nie uświadczymy jasnego podziału na dobrych i złych.

Dopełnieniem warstwy historycznej są opcjonalne elementy fantastyczne, inspirowane miejscowymi legendami; stanowią one jednak poboczne wątki opowieści, podczas których wcielamy się w odrębnego protagonistę.

Mechanika

W Knights of Light akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat, na który składają się zarówno miasta i osady oraz gęste lasy, jak i pustynie czy góry. Oprócz eksploracji zajmujemy się wykonywaniem misji fabularnych i zadań pobocznych (dokonywane przez nas wybory w pewnym stopniu wpływają na przebieg opowieści) oraz walką; w zamian za podejmowane aktywności otrzymujemy punkty doświadczenia, a po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby – awansujemy na kolejne poziomy. W trakcie dynamicznych starć korzystamy tak z różnych rodzajów broni białej, jak i z łuków; każde narzędzie mordu otrzymało własne drzewko umiejętności – odblokowując kolejne skille, rozszerzamy też wachlarz kombosów.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Knights of Light prezentuje przyzwoitą jakość; produkcja działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, a podobać się mogą przede wszystkim stosunkowo bogate w detale elementy wyposażenia oraz otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.0 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Knights of Light

16+

Wymagania sprzętowe Knights of Light

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-3570K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7

Egipscy deweloperzy indie podążają ścieżką wytyczoną przez Polaków – poznajcie Knights of Light
Egipscy deweloperzy indie podążają ścieżką wytyczoną przez Polaków – poznajcie Knights of Light

wiadomość31 lipca 2018

Zespół Rumbling Games, którego siedziba mieści się w Kairze, rozpoczął na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na dokończenie swojego debiutanckiego projektu. Knights of Light ma być grą RPG akcji z otwartym światem, która przedstawi nam burzliwe dzieje irańskiego Imperium Sasanidów z VII wieku naszej ery.