Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Joe & Mac: Caveman Ninja (PC)
OkładkaJoe & Mac: Caveman Ninja (PC)

Joe & Mac: Caveman Ninja PC

Remake platformówki wydanej w 1991 roku. W Joe & Mac: Caveman Ninja wcielamy się w dwóch jaskiniowców próbujących uratować porwane dziewczyny. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się nie tylko za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki, lecz również nowych etapów.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | side-scroll | prehistoria | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Joe & Mac: Caveman Ninja Premiera PC

2022

producent: Mr. Nutz Studio wydawca: Microids/Anuman Interactive

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Joe & Mac: Caveman Ninja

Prehistorik (2013)

Toki

Caveman Ugh-Lympics

Joe & Mac: Caveman Ninja to remake platformowej gry akcji pod tym samym tytułem, w 1991 roku wydanej na komputery osobiste, konsolę Super Nintendo Entertainment System i automaty arcade, a później przekonwertowanej na inne platformy. Opisywana produkcja została opracowana przez zespół Mr. Nutz Studio (autorów takich projektów, jak Toki czy Asterix & Obelix: Slap Them All!), a jej wydaniem zajęła się firma Microids.

Fabuła

Joe & Mac: Caveman Ninja opowiada o dwóch tytułowych jaskiniowcach. Kiedy dziewczyny z ich plemienia zostają porwane przez złych neandertalczyków, protagonistom nie pozostaje nic innego, jak chwycić za broń i wyruszyć z misją ratunkową.

Mechanika

W Joe & Mac: Caveman Ninja akcję obserwujemy z boku. Podczas zabawy przemierzamy różnorodne poziomy i mierzymy się z czekającymi na nas wyzwaniami. Musimy między innymi skakać po platformach (na przykład po to, by nie wpaść do potoku lawy) oraz stawiać czoła przeciwnikom. Podczas swojej wędrówki Joe oraz Mac muszą walczyć zarówno z wrogo nastawionymi neandertalczykami, jak i mamutami oraz dinozaurami. W walce herosi robią użytek nie tylko z własnych pięści i swoich maczug, lecz również z bumerangów czy kamieni.

Przygotowując opisywany remake, deweloperzy pochylili się nad jego warstwą audiowizualną oraz opracowali nową zawartość. Na potrzeby gry stworzono między innymi etapy niedostępne w oryginale.

Tryby gry

W Joe & Mac: Caveman Ninja można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Joe & Mac: Caveman Ninja wyróżnia się za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki. Utrzymano ją w kreskówkowej stylistyce, która nie zdradza jej pixelartowych korzeni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Joe & Mac: Caveman Ninja: Odpowiednia dla każdego wieku.